Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 16, ob morju 20 °C.
13°C | 28°C
petek, 15.08.2018
15°C | 27°C
sobota, 17.08.2018
12°C | 29°C
nedelja, 18.08.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 19.08.2018
14°C | 30°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Med željami po oddihu in pritiski na gorska ......


TURIZEM, GOSPODARSTVO, DOGODKI

| |
23.04.2018      10:28
A A

Med željami po oddihu in pritiski na gorska območjaDeli:

Malo je področij, ki bi tako razvnele javno razpravo, kot je alpski turizem. Ideje in mnenja o tem vprašanju si bo mogoče izmenjati konec maja 2018 na Bledu, kamor vabita CIPRA International, CIPRA Slovenija in Omrežje občin Povezanost v Alpah.

Turizem je alpskemu prostoru pripomogel do relativne blaginje. V številnih regijah sicer še zmeraj predstavlja pomemben, če ne osrednji vir prihodkov, toda obenem botruje tudi številnim izzivom, kot denimo pretiranemu izkoriščanju gorskega prostora in nenadzorovani rasti. Skorajda nepregledne množice gostov, glasni in razposajeni uživači ter na videz brezkončna pločevinasta kača, ki se po gorah vije ob koncih tedna, v številnih krajih netijo vse večje dvome domačinov in domačink v smotrnost turizma.

Kako razvijati turizem, ki bo temeljil na razvoju celovite ponudbe, ki vključuje endogene razvojne potenciale? Kako lahko goste, domačine in začasne prebivalce vključimo v skupno prihodnost turističnega območja? Na kakšen način učinkovito mrežiti turizem, kmetijstvo, kulturo, obrt in izobraževanje v okviru naravnih danosti? Kakšne oblike ponudb bodo koristne tako za turiste kot za lokalne prebivalce? Kakšno ravnovesje doprinese blaginjo celotni regiji? In, nenazadnje, kdo pravzaprav sprejema in udejanja odločitve?

Vsem tem vprašanjem bo posvečena letna strokovna konferenca «Alpski turizem – vključuje kakovost življenja!» Potekala bo 25. in 26. maja 2018 na Bledu v Sloveniji. Letno konferenco organizirajo skupaj omrežje občin “Povezanost v Alpah“, Mednarodna komisija za varstvo Alp CIPRA International in CIPRA Slovenija.

CIPRA – raznolika in pestra organizacija
Mednarodna komisija za varstvo Alp (CIPRA) je nevladna krovna organizacija z nacionalnimi odbori in regionalnim odborom v vseh sedmih alpskih državah. Zastopa več kot sto društev in organizacij iz sedmih alpskih držav. CIPRA se zavzema za trajnostni razvoj na območju Alp, ohranjanje naravne in kulturne dediščine ter za regionalno raznovrstnost in reševanje skupnih problemov v alpskem prostoru.
www.cipra.org

Omrežje občin Povezanost v Alpah
Omrežje občin »Povezanost v Alpah« je združenje alpskih občin iz sedmih držav. Ustanovljeno je bilo leta 1997. Članice omrežja si prizadevajo za nedotaknjeno naravo, zdravo gospo-darjenje in kakovostno sobivanje v Alpah. Spodbujajo aktivno izmenjavo preko jezikovnih in kulturnih meja. V ospredje postavljajo človeka, osredotočene so na prihodnost in skupaj ubirajo nove poti.
povezanostvalpah.org
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
18.08.2018 | Ostalo
Plesni večer
18.08.2018 | Umetnost
Stand up v Zasipu
25.08.2018 | Ostalo
Plesni večer
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo