Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

LIP BLED PRIČEL Z ODKUPOVANJEM LESA ......


GOSPODARSTVO, €NERGIJA

| |
01.03.2013      1:03
A A

LIP BLED PRIČEL Z ODKUPOVANJEM LESA NEPOSREDNO OD LASTNIKOV GOZDOVDeli:

Bled - LIP BLED, največji slovenski izvoznik lesne industrije, izboljšuje svoj položaj v lesnopredelovalni industriji z odkupovanjem hlodovine neposredno od lastnikov gozdov. S tem ukrepom bodo v letošnjem letu povečali dovoz hlodovine iz domačih gozdov, zaposlili dodaten kader in zagotovili nemoteno delovanje žage za njen razrez. Tako bo hlodovina in njena predelava ostala v Sloveniji, tretji najbolj gozdnati državi v Evropski uniji.

Slovenija je, takoj za Švedsko in Finsko, najbolj gozdnata država v Evropski uniji. Več kot polovico površine države pokrivajo bukovi, jelovo-bukovi in bukovo-hrastovi gozdovi, ki imajo razmeroma veliko proizvodno sposobnost. Kljub temu pa jih v Sloveniji ne izkoriščamo smotrno, saj velik delež hlodovine izvozimo v tujino, nato pa slovenska lesnopredelovalna podjetja odkupujejo njihove polizdelke. V zadnjem času je, zaradi porasta in višjih odkupnih cen, pričelo tudi primanjkovati hlodovine ter polizdelkov za slovenske lesnopredelovalne družbe.

Družba LIP BLED namreč za proizvodnjo svojih izdelkov potrebuje 65 tisoč kubičnih metrov hlodovine in 35 tisoč metrov lesa v obliki polizdelkov. V preteklih letih so hlodovino odkupovali le od domačih dobaviteljev, ki niso zagotovili zadostne količine lesa. Tako so od njih kupili le polovico potrebne hlodovine, medtem ko so preostanek nadomestili z uvozom iz tujine. Tako je družba LIP BLED pričela z iskanjem rešitve za izboljšanje svojega položaja v lesnopredelovalni industriji in se odločila, da prične z odkupom lesa neposredno od lastnikov gozdov.

S tem ukrepom bodo v letošnjem letu povečali dovoz hlodovine iz domačih gozdov in zagotovili višjo dodano vrednost svojim končnim izdelkom. Prav tako so se za potrebe odkupa hlodovine opremili s terenskim vozilom, medtem ko z lastno žago za samostojno pridelavo lesa želijo zagotoviti dodatna delovna mesta okoliškim prebivalcem in ohraniti žagarstvo v domačih krajih. S tem dokazujejo, da lahko vsi pripomorejo k pozitivnemu razvoju okolja, v katerem delujejo, so sporočili iz Lipa Bled.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo