Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
17°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

3. Forum o obnovljivih virih in učinkoviti ......


GOSPODARSTVO

| |
20.03.2013      10:45
A A

3. Forum o obnovljivih virih in učinkoviti rabi energijeDeli:

Bled  – Na 3. Forumu o obnovljivih virih energije, ki danes poteka na Bledu, bodo strokovnjaki skupine Elektro Gorenjska predstavili zanimive priložnosti izrabe obnovljivih virov ter učinkovite rabe energije v javnem in zasebnem sektorju. Z različnimi ukrepi je namreč možno ustvariti znatne energetske prihranke ter vplivati na nižjo in učinkovitejšo rabo energije. Glavni cilj dogodka je spodbuditi predstavnike javnih ustanov in podjetij k izvedbi ukrepov na področju izrabe obnovljivih virov in učinkovitejše rabe energije v podjetju. Na Forumu o obnovljivih virih in učinkoviti rabi energije bodo strokovnjaki Skupine Elektro Gorenjska predstavili najboljše primere, nove tehnične rešitve in projekte na področju fotovoltaike, hidroproizvodnje in učinkovite rabe energije.

 

Gorenjske elektrarne, glavni nosilec dogodka, je podjetje, ki na področju proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov zaseda vodilno mesto na Gorenjskem. Na letnem nivoju v lastnih proizvodnih enotah proizvede več kot 50 milijonov kilovatnih ur. Samo na Gorenjskem je podjetje postavilo že 16 sončnih elektrarn v segmentu javno zasebnega partnerstva, ki skupaj ustvarijo 3 milijone kilovatnih ur električne energije. Pohvalijo se lahko tudi s sedmimi zaključenimi projekti izgradnje sončnih elektrarn na javnih ustanovah, ki poleg proizvodnje  omogočajo tudi izobraževanje in osveščanje javnosti o pomenu izrabe obnovljivih virov energije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo