Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 11.12.2017

oblačno
Danes bo oblačno, popoldne se bo ponekod oblačnost trgala. V severovzhodnih krajih bo večinoma suho, drugod bodo padavine, ki bodo popoldne slabele in marsikje prehodno ponehale. Meja sneženja bo večinoma nad okoli 1800 m nad morjem. Pihal bo zmeren, ponekod tudi močan južni do jugozahodni veter, ki se bo čez dan še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, ob morju do 16 °C.
1°C | 12°C
torek, 12.12.2017
8°C | 12°C
sreda, 13.12.2017
1°C | 4°C
četrtek, 14.12.2017
-1°C | 6°C
petek, 15.12.2017
3°C | 9°C
Opozorila
Ponedeljek, 11.12.2017 ob 6h
Jugozahodnik bo v višjih legah presegal hitrost 100 km/h, ponekod po nižinah pa 70 km/h. Veter bo začel slabeti v noči na torek.
1°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Erasmusovi študentje na obisku na Bledu


TURIZEM, PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
12.11.2017      6:33
A A

Erasmusovi študentje na obisku na BleduDeli:

Ta teden smo na Bledu gostili enaindvajset študentov iz Italije, Avstrije, Nemčije, Velike Britanije in Slovenije, ki so si na Bledu in okolici širili obzorja o trajnostni mobilnosti in turizmu. Študijski obisk Bleda je del Erasmus+ projekta S.T.R.E.E.T., za katerega so udeleženci prejeli tudi nekaj žepnine.

Z resnejšimi vsebinami smo začeli v torek, ko so si študentje ogledali Infocenter Triglavska roža Bled, Blejski grad, se spoznali s Celostno prometno strategijo Občine Bled in vizijo razvoja Bleda, politiko Zero waste, obisk pa končali na Blejskem gradu. Študentje so v torek prejeli domačo nalogo, katere rezultate so predstavili v petek.

V sredo so si študentje pod taktirko Polone Filipič (Fakulteta za arhitekturo), Markota Peterlin in Petra Šenk (IPOP) ogledali primere dobrih praks v Ljubljani.

Četrtek smo v sodelovanju Špele Berlot iz CIPRE Slovenije namenili spoznavanju prometnih zagat in turizma v varovanih območjih. Ogledali smo si Center Triglavskega narodnega parka Bohinj, se peljali s turistično ladjico po Bohinjskem jezeru, za konec pa spoznali upravljanje prometa v času množičnih športnih prireditev (kot je svetovni pokal v biatlonu na Pokljuki).

Petek je bil namenjen evalvaciji študijskega obiska in sugestijam Erasmusovih študentov za vzpostavitev turistu bolj prijazne destinacije. Študentje so izdelali plakate in jih na Višji strokovni šoli za gostinstvo in turizem predstavili tamkajšnjim študentom pod vodstvom mag. Darje Radič.

Predlogi prve skupine so bili usmerjeni v trajnostno mobilnost: vzpostavitev mobilne aplikacije za vozne rede javnega potniškega prometa, postavitev smerokazov poti po Bledu (opremljenih tudi z minutažami do posameznih atrakcij), znamčenje Bleda tudi pod turistom zelo priznano znamko »Alpine Pearls«, vzpostavitev zabavnega parka z e-vozili, vzpostavitev car sharing sistemov.

Druga skupina je razmišljala o ohranitvi Bleda in zmanjševanju negativnih vplivov množičnega turizma na okolje. Njihovi predlogi so se nanašali na promocijo »zero waste« destinacijo tudi med turisti oz. obiskovalci Bleda, postavitev pitnikov v izogib onesnaževanju s plastenkami, vzpostavitvi mobilne aplikacije za mobilnost, razpršitev turistov v manj poznane kotičke, oblikovanje novih turističnih produktov, …

Tretja skupina je spregovorila o težavah, s katerimi so se bili primorani soočiti, da so se z javnim potniškim prometom prebili na Bled. Njihova glavna kritika je bila, da na Bledu oz. Sloveniji nimamo aplikacije oz. spletne strani na kateri bi našli vse informacije glede voznih redov javnega potniškega prometa. Predlagajo, da bi na spletni strani Turizma Bled, objavili vse mogoče povezave z javnim potniškim prometom po principu, da v iskalnik vpišeš, kje želiš vstopiti in kje izstopiti, sistem pa ti poišče najbolj optimalno pot. Zmotilo jih je, ker so vozni redi na avtobusnih postajah objavljeni le v slovenskem jeziku, ker šoferji avtobusov ne znajo angleško, ker avtobusi niso prijazni do turistov, saj ti ne vedo, kje se nahajajo oz. kje morajo izstopiti (pogrešajo najavo v smislu »Naslednja postaja Bled Union«). Problematičen je transfer iz letališča do Bleda, saj ni nobenih alternativ dragim taxi službam.

Kljub temu da nas je spremljalo slabo vreme, smo se tako študentje kot gostitelji naučili veliko novega. Upamo, da bomo vsaj delček predlogov sposobni realizirati in s tem Bled približali tudi turistom, ki sem pridejo brez avtomobila.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
11.12.2017 | Ostalo
Mala šola zgodovine
13.12.2017 | Tečaji in delavnice
Rokodelske delavnice 2
14.12.2017 | Ostalo
Čist in zdrav dom 2
15.12.2017 | Tečaji in delavnice
Božična delavnica
16.12.2017 | Ostalo
Poročni sejem Bled
16.12.2017 | Družabni dogodki
Tvoj bodoči bivši mož
11.12.2017 | Ostalo
Mala šola zgodovine
13.12.2017 | Tečaji in delavnice
Rokodelske delavnice 2
14.12.2017 | Ostalo
Čist in zdrav dom 2
15.12.2017 | Tečaji in delavnice
Božična delavnica
16.12.2017 | Ostalo
Poročni sejem Bled

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo