Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
12°C
5°C
JUTRI
13°C
-3°C

Akcija odstranjevanja invazivnih tujerodnih vrst v Bodeščah

V Občini Bled se še vedno izvaja projekt Mala barja - Marja, katerega cilj je izboljšati stanje ohranjenosti habitatnih tipov vezanih na barja in mokrotne travnike. 

Po približno letu dni smo se Zavod za varstvo narave ponovno vrnili na projektno območje v Bodeščah in v sodelovanju z Društvom za varstvo okolja Bled izvedli akcijo odstranjevanja invazivnih tujerodnih vrst. Tudi letos smo odstranjevali zlato rozgo. Na projektnem območju Bodešče je bila v primerjavi z lanskoletno prvo akcijo v juliju zlata rozga na letošnji prvi akciji bistveno manj razširjena. To kaže, da smo bili uspešni z lanskoletno akcijo odstranjevanja zlate rozge in da z odstranjevanjem še pred njenim cvetenjem veliko prispevamo k zmanjšanju njenega širjenja. Akcijo bomo ponovili konec poletja.

Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi