Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
12°C | 17°C
sreda, 14.11.2018
8°C | 20°C
četrtek, 15.11.2018
7°C | 16°C
petek, 16.11.2018
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Pol milijona Centru za krepitev zdravja na ......


OBČINSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
23.03.2018      10:14
A A

Pol milijona Centru za krepitev zdravja na Ribniku


Prenova pritličja bloka na Bevkovi 13 na Ribniku za namene fizioterapije in Centra za krepitev zdravja dobro napreduje. Občina in zdravstveni dom sta bila uspešna tudi na državnem razpisu in skupaj prejela dobrega pol milijona nepovratnih evrov.


Deli:

Izrazito neugodne razmere za gradbince čez zimo niso imele tolikšnega vpliva na dela v notranjosti stavbe, tako da je podjetje Grapri že pozidalo predelne stene in razpeljalo osnovne inštalacije. Končani so tudi že estrihi, ki se morajo temeljito posušiti pred polaganjem posebnega tlaka, ki je v zdravstvu standarden. V kratkem bodo 'obesili' še strope in zamenjali stavbno pohištvo. Z lepšim vremenom se bodo nadaljevala tudi zunanja dela (nekaj novih parkirišč in tri pokrita parkirišča za invalide, ozelenitev …), tako da ne bi smelo biti težav z dokončanjem v pogodbenem roku (10. junija).

Dislocirana enota zdravstvenega doma Ajdovščina bo na Ribniku obsegala fizioterapijo in pa Center za krepitev zdravja. Gre za nov preventivni program, kot nadgradnja obstoječi službi zdravstvene vzgoje, s sodobnimi pristopi in novimi orodji pri promociji zdravja. Program podpira država, ki je preko ministrstva za zdravje objavila javni razpis za pomoč pri ustanavljanju centrov.

Tako občina Ajdovščina kot Zdravstveni dom Ajdovščina sta se prijavila na razpis in bila uspešna - zdravstveni dom je prejel denar za sofinanciranje programov za dve leti (skupaj 365.000 evrov), občina pa okroglih 200 tisočakov za ureditev prostorov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 202
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.