Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
5°C | 19°C
sreda, 24.10.2018
8°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 18°C
petek, 26.10.2018
9°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Deseti oratorij v Budanjah


VERSKE

| |
17.07.2017      9:45
A A

Deseti oratorij v Budanjah


Oratorij se je že trdno zasidral v budanjsko župnijsko življenje. Letos je namreč potekal že desetič zapored. Nekaj več kot dvajset animatorjev in sedemdeset otrok se je družilo v prvem julijskem tednu in pri tem podrobneje spoznavalo življenje ene izmed najpomembnejših krščanskih oseb – Device Marije.


Deli:

Prvič smo se kratko srečali v nedeljo, 2. julija, ostali dnevi pa so se večinoma držali običajnega oratorijskega urnika. Nekoliko drugačna je bila sreda: odpravili smo se do Doma starejših občanov Ajdovščina, v katerem so nas toplo sprejeli, zaigral pa nam je tudi 'Žoga bend'. Kot glasbeniki smo se nato lahko na žogah preizkusili tudi mi. V domu smo imeli še skupno sveto mašo.

Posebne aktivnosti so potekale predvsem v soboto. Zjutraj nas je obiskal salezijanec Boštjan Jamnik in nam predstavil začetnika oratorija Don Boska, potem smo imeli posebno molitev – adoracijo, skupno delavnico, pri kateri je vsak pobarval svoj kamenček, dan pa smo zaključili z veliko igro in presenečenjem – slastno oratorijsko torto.

Teden smo zaključili z nedeljsko sveto mašo, pri kateri so se zbrali ljudje iz cele župnije in z nami v praznovanju dokazali, da oratorij v Budanjah res živi.

Aljaž Bratina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!