Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
32°C
20°C
PET.
31°C
19°C
15726

Na kolesarjenje z novo zgibanko

V TIC Ajdovščina so pripravili novo zgibanko 'S kolesom po Vipavski dolini', ki bo dobrodošla pridobitev za aktivnejše obiskovalce Vipavske doline.

Bistvo zgibanke je priročen zemljevid, na katerem so vrisani predlogi kolesarskih poti ter osnovna turistična ponudba. Na hrbtni strani zgibanke je za vsako pot izrisan diagram dolžine in višine poti, razdalja, podlaga, težavnost in čas vožnje. Navedene so tudi večje znamenitosti ob poti. Predlogi poti, ki v skupni dolžini merijo več kot 600 km, niso na novo zastavljeni. Zbrali so namreč obstoječe poti, ki so se v preteklosti že promovirale, ter večino od njih z izvirnimi imeni začrtali na enotnem zemljevidu celotne doline. Zgibanko je založila Občina Ajdovščina in je na voljo v slovensko-angleški ter nemško-italijanski različici.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi