Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 8°C
torek, 20.11.2018
5°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 13°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Dve zlati priznanji Osnovni šoli Col


TURIZEM, OSNOVNA ŠOLA

| |
11.04.2017      8:14
A A

Dve zlati priznanji Osnovni šoli Col


Za turistično nalogo in njeno predstavitev na turistični tržnici v Ljubljani smo osmošolke, članice turističnega krožka Osnovne šole Col, prejele dve zlati priznanji Turistične zveze Slovenije – za sodelovanje na festivalu in za najboljšo turistično stojnico.


Deli:

V šolskem letu 2016/17 sta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo razpisala 31. državni festival Turizmu pomaga lastna glava. Tema letošnjega festivala je bila Potujem, torej sem. Članice turističnega krožka Veronika Bajc, Adele Čebokelj, Nika Gorše, Ana Kobal, Tajda Lampe in Sandra Pregelj, vse iz 8. razreda, smo potovanje v naravo ubesedile v nalogi Med skale in škole … lovit burjo, s podnaslovom Fotozgodba poti Po robu. Mentorja naloge sta bila Jasmina Likar Štinjek in Pavel Makovec, pri oblikovanju in postavitvi stojnice pa nam je bil v veliko pomoč naš hišnik Peter Vidmar.

V naši nalogi vas popeljemo po robu Trnovskega gozda, od Cola do Otlice. Med pravljično potjo Po robu nas ves čas spremlja slikovit razgled na Vipavsko dolino, Kras in Jadransko morje. Ogledujemo si kamenje, skale in škole, ki jih je oblikovala narava (sonce in voda) oz. preoblikoval človek (kamnita znamenja). Z nalogo smo želele prikazati našo zanimivo in raznoliko naravo … Kako pri nas med skalami in školi piha burja.

Izjava fotografa Jacoba Riglina, ki je bila zapisana v razpisu 31. festivala Turizmu pomaga lastna glava, in sicer, da »dobra fotografija zaleže za tisoč besed«, velja tudi v našem primeru. Pot Po robu je res slikovita in le fotografija lahko prikaže lepoto narave. V ta namen smo na internetu (Facebooku in Instagramu) objavljale fotografije naše poti in prepričane smo, da smo marsikoga prepričale, da se poda na pot Po robu. 

Članice turističnega krožka
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.