Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
16°C | 31°C
petek, 19.09.2018
15°C | 30°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
18°C | 25°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Bogata ponudba aktivnega oddiha v Vipavski ......


TURIZEM

| |
14.06.2018      14:01
A A

Bogata ponudba aktivnega oddiha v Vipavski dolini


V Vipavski dolini se je v zadnjem času močno povečala turistična ponudba aktivnega preživljanja dopustniških dni.


Deli:

Obiskovalci si lahko po novem najamejo skuter - Rent a Scooter, ki jim omogoča lažji dostop do različnih ponudnikov in znamenitosti. Za lažje raziskovanje turistično zanimivih točk pa tudi skritih kotičkov naše doline lahko najamete električna kolesa ponudnika Rock Velo, ki ima v ponudbi tudi izposojo klasičnih koles. Vipava Bike ponuja kolesarske ture v spremstvu odličnih vodnikov, ki gostom zaupajo vse lokalne posebnosti, po želji pa popeljejo tudi do okušanja vrhunskih vipavskih vin. Za gorsko kolesarjenje so se specializirali Vipava Outdoor, ki z izkušenimi kolesarskimi vodniki organizirajo spuste po atraktivnih progah in tako poskrbijo za zvrhano mero adrenalina. Adrenalinska doživetja ima v svoji ponudbi tudi Wajdušna, ki s svojim produktom Hike&Fly združuje pohodništvo in letenje s padalom. Z njimi lahko poletite v tandemu ali doživite izkustvene vinske avanture z ekipo Winestronaut. Polete v tandemu ponujata tudi Društvi jadralnih padalcev Kovk in Polet.

Dobrodošla dopolnitev turistične ponudbe v toplejših mesecih je supanje po reki Vipavi, ki ga kot Vipava Sup Adventure izvajajo pri Društvu mladih Renče Vogrsko. Z njimi se lahko naučite osnov supanja, lahko pa doživite pravo pustolovščino na reki Vipavi v kombinaciji s spoznavanjem običajev in lokalne kulinarike. Nora doživetja obljubljajo pri OnNose Adventure in sicer kanjoning, kajakaštvo, jadralno padalstvo, gorsko kolesarstvo ter spust s solkanskega mostu, poleg tega pa še kolesarske ture z električnimi gorskimi kolesi. Na trekinge in zahtevnejše pohodniške ture se lahko podate z GOtrekom, turistična agencija Ride around pa svoje programe za aktivne prilagaja željam posameznikov in manjših skupin. V določeni meri pa aktivni oddih ponujajo še nekateri manjši ponudniki. 

TIC Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.