Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

jasno
Popoldne bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11, na Primorskem do 15 °C.
5°C | 14°C
sobota, 17.11.2018
6°C | 12°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 9°C
torek, 20.11.2018
4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 13h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
5°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Bogata ponudba aktivnega oddiha v Vipavski ......


TURIZEM

| |
14.06.2018      14:01
A A

Bogata ponudba aktivnega oddiha v Vipavski dolini


V Vipavski dolini se je v zadnjem času močno povečala turistična ponudba aktivnega preživljanja dopustniških dni.


Deli:

Obiskovalci si lahko po novem najamejo skuter - Rent a Scooter, ki jim omogoča lažji dostop do različnih ponudnikov in znamenitosti. Za lažje raziskovanje turistično zanimivih točk pa tudi skritih kotičkov naše doline lahko najamete električna kolesa ponudnika Rock Velo, ki ima v ponudbi tudi izposojo klasičnih koles. Vipava Bike ponuja kolesarske ture v spremstvu odličnih vodnikov, ki gostom zaupajo vse lokalne posebnosti, po želji pa popeljejo tudi do okušanja vrhunskih vipavskih vin. Za gorsko kolesarjenje so se specializirali Vipava Outdoor, ki z izkušenimi kolesarskimi vodniki organizirajo spuste po atraktivnih progah in tako poskrbijo za zvrhano mero adrenalina. Adrenalinska doživetja ima v svoji ponudbi tudi Wajdušna, ki s svojim produktom Hike&Fly združuje pohodništvo in letenje s padalom. Z njimi lahko poletite v tandemu ali doživite izkustvene vinske avanture z ekipo Winestronaut. Polete v tandemu ponujata tudi Društvi jadralnih padalcev Kovk in Polet.

Dobrodošla dopolnitev turistične ponudbe v toplejših mesecih je supanje po reki Vipavi, ki ga kot Vipava Sup Adventure izvajajo pri Društvu mladih Renče Vogrsko. Z njimi se lahko naučite osnov supanja, lahko pa doživite pravo pustolovščino na reki Vipavi v kombinaciji s spoznavanjem običajev in lokalne kulinarike. Nora doživetja obljubljajo pri OnNose Adventure in sicer kanjoning, kajakaštvo, jadralno padalstvo, gorsko kolesarstvo ter spust s solkanskega mostu, poleg tega pa še kolesarske ture z električnimi gorskimi kolesi. Na trekinge in zahtevnejše pohodniške ture se lahko podate z GOtrekom, turistična agencija Ride around pa svoje programe za aktivne prilagaja željam posameznikov in manjših skupin. V določeni meri pa aktivni oddih ponujajo še nekateri manjši ponudniki. 

TIC Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.