Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
17°C
-3°C
JUTRI
15°C
-1°C
Deli
9095

Bogata ponudba aktivnega oddiha v Vipavski dolini

V Vipavski dolini se je v zadnjem času močno povečala turistična ponudba aktivnega preživljanja dopustniških dni.

Obiskovalci si lahko po novem najamejo skuter - Rent a Scooter, ki jim omogoča lažji dostop do različnih ponudnikov in znamenitosti. Za lažje raziskovanje turistično zanimivih točk pa tudi skritih kotičkov naše doline lahko najamete električna kolesa ponudnika Rock Velo, ki ima v ponudbi tudi izposojo klasičnih koles. Vipava Bike ponuja kolesarske ture v spremstvu odličnih vodnikov, ki gostom zaupajo vse lokalne posebnosti, po želji pa popeljejo tudi do okušanja vrhunskih vipavskih vin. Za gorsko kolesarjenje so se specializirali Vipava Outdoor, ki z izkušenimi kolesarskimi vodniki organizirajo spuste po atraktivnih progah in tako poskrbijo za zvrhano mero adrenalina. Adrenalinska doživetja ima v svoji ponudbi tudi Wajdušna, ki s svojim produktom Hike&Fly združuje pohodništvo in letenje s padalom. Z njimi lahko poletite v tandemu ali doživite izkustvene vinske avanture z ekipo Winestronaut. Polete v tandemu ponujata tudi Društvi jadralnih padalcev Kovk in Polet.

Dobrodošla dopolnitev turistične ponudbe v toplejših mesecih je supanje po reki Vipavi, ki ga kot Vipava Sup Adventure izvajajo pri Društvu mladih Renče Vogrsko. Z njimi se lahko naučite osnov supanja, lahko pa doživite pravo pustolovščino na reki Vipavi v kombinaciji s spoznavanjem običajev in lokalne kulinarike. Nora doživetja obljubljajo pri OnNose Adventure in sicer kanjoning, kajakaštvo, jadralno padalstvo, gorsko kolesarstvo ter spust s solkanskega mostu, poleg tega pa še kolesarske ture z električnimi gorskimi kolesi. Na trekinge in zahtevnejše pohodniške ture se lahko podate z GOtrekom, turistična agencija Ride around pa svoje programe za aktivne prilagaja željam posameznikov in manjših skupin. V določeni meri pa aktivni oddih ponujajo še nekateri manjši ponudniki. 

TIC Ajdovščina

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!