Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
-1°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zvesti navijači in tisti, ki to niso


ŠPORT

| |
22.03.2016      11:00
A A

Zvesti navijači in tisti, ki to niso


Konec preteklega tedna je (skoraj) cela Slovenija navijala za naše orle ob zaključku sezone v Planici. Srečneži, ki so že pred časom kupili karte, so lahko uživali v lepem vremenu in enkratnem vzdušju v dolini pod Poncami. Čeprav je bilo potrebno od doma odriniti že sredi noči in kar nekaj ur čakati v nepregledni koloni pločevine. Vse za to, da bi podprli naše uspešne skakalce. In ko so fante v televizijskih intervjujih spraševali o vzdušju in navijanju, so vsi odgovorili enako – enkratno, neponovljivo, najlepše je tekmovati na domačem prizorišču in pred takšno množico (po večini domačih) navijačev. Zvestih in tistih, ki so navijači le ob določenih priložnostih. Prepričana sem, da bi tako odgovoril vsak športnik. Nogometaš, rokometaš, košarkar, … Tudi ajdovski.


Foto: Alojz Bolčina
Foto: Alojz Bolčina
Deli:
A v zadnjem času tribune v dvorani OŠ Šturje bolj kot ne samevajo. Na tekmah mlajših selekcij so/smo starši tisti, ki sedijo/sedimo na tribuni. Redki pa so navijači, ki vztrajajo z našimi košarkarji v dobrem in slabem. Ljudje – navijači s(m)o pač takšni, da s(m)o vedno zraven pri uspehih, pri neuspehih pa športnikom obrnemo hrbet. Saj bi mogoče kakšno soboto še šli na tekmo, a največkrat zmaga najbolj ne-športen izgovor: »A grem na tekmo? Brezveze, saj bodo itak izgubili.« A športniki so zadnji, ki vržejo puško v koruzo. Vedno verjamejo (vsaj morali bi verjeti) v svoj uspeh. In prav zaradi njihove predanosti športu bi se lahko tudi navijači lahko od njih kaj naučili. Jih bodrili tudi takrat, ko jim ne gre najbolje. Jih spodbujali z glasnim navijanjem. Ker si fantje to zaslužijo. Trenutno rezultati niso najboljši, a veseli dejstvo, da se v člansko ekipo prebijajo tudi mlajši, fantje kadetske ekipe, ki svojo priložnost izkoriščajo po svojih najboljših močeh. Res je, da je kakšna »izgubljena« žoga več, da je kakšen protinapad manj, da žoga pri podaji svojemu soigralcu konča v rokah nasprotnika, … temu pravijo nabiranje izkušenj. A vse skupaj je šport, igra, katere del so tako zmage kot porazi. In navijači – v dobrem in slabem. Ki bi bolje odigrali tekmo od igralcev. Ki bi bolje vodili ekipo kot trener. Ki bi srečanje drugače sodili kot sodniki. A vendar nepogrešljivi, čeprav včasih preveč kritični in neusmiljeni.In vsi z željo, da bi njihova ekipa zmag(ov)ala. Zvesti svoji ekipi.

Verjamem, da so takšni navijači tudi Ajdovci in da se bodo vrnili v Šturje. Upajmo le, da čim prej.

 

Saša Brecelj

za KK Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.