Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
7°C
0°C
JUTRI
7°C
-2°C
Deli
9456

Zlato kolo za Polono Batagelj

Ob zaključku kolesarske sezone je Ajdovka Polona Batagelj prejela prestižno nagrado – zlato kolo, ki ga podeljujejo za najboljše slovenske kolesarske dosežke v sezoni. Nagrada gre na ajdovsko Gradišče povsem zasluženo, saj je bila Polona osrednje ime v slovenskem kolesarskem športu od začetka do konca sezone.

Ime prve dame slovenskega kolesarstva je Polona je potrdila še na zadnji domači tekmi (cestna dirka za Slovenski pokal VN Avtomojster v Podsmreki), saj je ponovno stala na najvišji stopnički, tako kot je na državnem prvenstvu ob začetku poletja osvojila državni naslov v cestni vožnji kar sedmič zapored. Vmes pa je nanizala udeležbe in dosežke na največjih prireditvah na svetu. Vrhunec je bila seveda olimpijada v Riu de Janeiru, kjer je nastopila kot edina slovenska kolesarka in osvojila solidno 32. mesto in s tem ponovila uvrstitev z evropskega prvenstva. Drugi vrhunce sezone je predstavljalo svetovno prvenstvo v Katarju, kjer je kot članica ljubljanske ekipe BTC City s 33. mestom dosegla najboljši slovenski rezultat v zgodovini naše udeležbe na tovrstnih tekmovanjih.

Batageljeva je med sezono odpeljala še nekaj močnih dirk po Evropi, predvsem je bila uspešna na italijanskem Giru za dekleta (22. mesto), pa tudi avgusta v švedski Vargardi, s prvimi slovenskimi točkami ženskega WorldToura. Tako se je Polona Batagelj dokončno učvrstila v trideseterici najboljših cestnih kolesark na svetu, kar je nedvomno sad zagnanega dela in predanosti kolesarskemu športu, ki z dosežki Korena, Kravosa in tekmovalcem črnega trga na čelu s svetovnim prvakom gtako ostaja paradni šport v ajdovski občini.

rl

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij