Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne Slovenije ni izključena kakšna manjša ploha ali nevihta. Najvišje temperature bodo od 26 do 32 °C.
16°C | 32°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 33°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 34°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 34°C
torek, 21.08.2018
18°C | 35°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zlato kolo za Polono Batagelj


ŠPORT

| |
26.10.2016      9:20
A A

Zlato kolo za Polono Batagelj


Ob zaključku kolesarske sezone je Ajdovka Polona Batagelj prejela prestižno nagrado – zlato kolo, ki ga podeljujejo za najboljše slovenske kolesarske dosežke v sezoni. Nagrada gre na ajdovsko Gradišče povsem zasluženo, saj je bila Polona osrednje ime v slovenskem kolesarskem športu od začetka do konca sezone.


Sprejem za Polono po olimpijskih igrah
Sprejem za Polono po olimpijskih igrah
Deli:

Ime prve dame slovenskega kolesarstva je Polona je potrdila še na zadnji domači tekmi (cestna dirka za Slovenski pokal VN Avtomojster v Podsmreki), saj je ponovno stala na najvišji stopnički, tako kot je na državnem prvenstvu ob začetku poletja osvojila državni naslov v cestni vožnji kar sedmič zapored. Vmes pa je nanizala udeležbe in dosežke na največjih prireditvah na svetu. Vrhunec je bila seveda olimpijada v Riu de Janeiru, kjer je nastopila kot edina slovenska kolesarka in osvojila solidno 32. mesto in s tem ponovila uvrstitev z evropskega prvenstva. Drugi vrhunce sezone je predstavljalo svetovno prvenstvo v Katarju, kjer je kot članica ljubljanske ekipe BTC City s 33. mestom dosegla najboljši slovenski rezultat v zgodovini naše udeležbe na tovrstnih tekmovanjih.

Batageljeva je med sezono odpeljala še nekaj močnih dirk po Evropi, predvsem je bila uspešna na italijanskem Giru za dekleta (22. mesto), pa tudi avgusta v švedski Vargardi, s prvimi slovenskimi točkami ženskega WorldToura. Tako se je Polona Batagelj dokončno učvrstila v trideseterici najboljših cestnih kolesark na svetu, kar je nedvomno sad zagnanega dela in predanosti kolesarskemu športu, ki z dosežki Korena, Kravosa in tekmovalcem črnega trga na čelu s svetovnim prvakom gtako ostaja paradni šport v ajdovski občini.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.