Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Velika avantura se je začela za gradom


ŠPORT, TURIZEM

| |
28.06.2016      8:26
A A

Velika avantura se je začela za gradom


Vipavska dolina in z njo Ajdovščina se vse bolj umeščata med prizorišča adrenalinskih in ekstremnih preizkušenj. Tako se je v Ajdovščini začela ena najtežjih vzdržljivostnih preizkušenj v Sloveniji Adventure race.


Deli:

Na štartu ob grajskem obzidju v Ajdovščini se je zbralo 70 tekmovalcev iz sedmih držav (Slovenije, Hrvaške, Češke, Poljske, Italije, Nemčije in Francije). Organizator 450 km dolge preizkušnje je Društvo tabornikov Jezerski zmaj iz Velenja, kjer se je po treh dneh tekma tudi končala. Štiričlanske ekipe so morale opraviti različne naloge, v Ajdovščini pa so začele z orientacijskim tekom, v nadaljevanju pa so jih čakali še treking, kolesarjenje, jamarstvo, veslanje, orientacija z gorskimi kolesi, spuščanje po vrvi, plezanje in supanje. Tudi dvočlanske ekipe so morale opraviti vse te izzive, vendar na precej krajši progi (260 km) in znotraj 30 ur, medtem ko so imele štiričlanske ekipe na voljo 50 ur. Telesno in umsko izjemno pripravljenim avanturistom ponuja dogodek nepozabno doživetje po neskončnih slovenskih lepotah. Da gre za vrhunsko pripravljene športnike, priča podatek, da med dvajsetimi ekipami le štiri (po dve v vsaki kategoriji) niso zmogle naporov. Med štiričlanskimi ekipami je zmagala posadka iz Poljske, pri dvočlanskih pa sta slavili dekleti Barbora Valkova in Zuzana Weissova iz Slovaške.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.