Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tudi v mlajših selekcijah lepi rezultati


ŠPORT

| |
19.12.2015      20:20
A A

Tudi v mlajših selekcijah lepi rezultati


Pregled jesenskega dela sezone 2015-2016 mlajših kategorij Ženskega rokometnega kluba Mlinotest Ajdovščina


Na sliki ekipa Mlajše deklice A
Na sliki ekipa Mlajše deklice A
Deli:

Poleg članske ekipe, o kateri se zadnje čase kar veliko piše, ženski rokometni klub Mlinotest Ajdovščina predstavljajo tudi mlajše igralke, ki nastopajo v šestih starostnih kategorijah.

Mladinke nastopajo v mladinsko - članski ligi Zahod, kjer poleg mladinskih nastopajo tudi tri članske ekipe (Naklo Peko Tržič, Adriatransport Logatec in Škofja Loka). Trenutno so na 3. mestu z 12 točkami, v vodstvu pa je ŽURD Koper s 15. točkami, a tudi tekmo več. Ajdovke so v osmih kolih šestkrat zmagale ter dvakrat izgubile. Cilj je osvojitev enega od prvih treh mest, ki vodijo v polfinalno skupino mladinskega prvenstva in nato v borbo za naslov prvakinj Slovenije. V dosedanjem delu so bile najboljše strelke mladink Maja Svetik s 56 zadetki, Nuša Fegic jih je dala 50, sledijo pa Saša Čermelj (38), Meta Pipan (32), Petra Sanabor (30) in Jana Krapež (28). Skupaj je za mladinke igralo 15 igralk, od katerih se jih je med strelke vpisalo štirinajst, tudi vse tri vratarke: Anja Bratina in Nastja Tomsič sta dali po 2, Lea – Elena Vidmar pa  en zadetek. Trener mladinske ekipe je Dušan Vidmar.

Kadetinje so v devetih kolih enkrat zmagale, dvakrat igrale neodločeno in doživele 6 porazov. Zasedajo 8. mesto v zahodni skupini državnega prvenstva. V dosedanjem delu so bile najboljše strelke kadetinj  Eli Groff z 63 zadetki, Jana Knez jih je dala 40, Tjaša Mihelj pa 33. in Lien Vidmar sta jih je dali po 24, Jana Krapež pa 23. Skupaj se je med strelke vpisalo kar šestnajst igralk. Skupaj je za kadetinje igralo 19 igralk, od katerih se jih je med strelke vpisalo deset. Trener kadetske ekipe je Branko Leban.

Starejše deklice B so v enotni 1. državni ligi odigrale 6 tekem, od tega so dosegle 5 zmag ter le 1 tekmo izgubile. Trenutno se nahajajo na 3. mestu z istim številom točk kot drugouvrščena Olimpija. Vodeči je Krim Mercator, ki ima dve točki več. V dosedanjem delu so bile najboljše strelke Lara Bratina s 37 zadetki, Nina Kovšca jih je dosegla 32, Nika Premrl pa 26. Skupaj je za to starostno kategorijo igralo 15 igralk, med strelke pa se je vpisalo 12 igralk. Trener ekipe je Jurko Pergar.

Mlajše deklice A so odigrale 4 tekme, ter vse štiri zmagale. Seveda se nahajajo prvem mestu lestvice z gol razliko +50. V dosedanjem delu so bile najboljše strelke Nina Kovšca s 40 zadetki, Lejla Štrancar jih je dala 17, Nena Černigoj pa 15. Skupaj je za to starostno kategorijo igralo 11 igralk, med strelke pa so se vpisale vse, razen vratarke Sofije Ivanove, ki pa je tudi zelo dobro opravila svoje delo. Cilj je osvojitev prvega mesta, ki vodi v finalno skupino državnega prvenstva in tako v borbo za naslov prvakinj Slovenije. Trener ekipe je Jurko Pergar.

Mlajše deklice B so odigrale 5 tekem, ter vseh pet zmagale. Tudi one se nahajajo prvem mestu lestvice z gol razliko +48. V dosedanjem delu so bile najboljše strelke Nena Černigoj z 72 zadetki, Nika Troha jih je dala 21, Kaja Černigoj – Hrovatin pa 9.  Skupaj je za to starostno kategorijo igralo kar 20 igralk, med strelke pa se jih je vpisalo 10. Tudi tu je cilj osvojitev prvega mesta, ki vodi v finalno skupino državnega prvenstva in tako v borbo za naslov prvakinj Slovenije. Trenerka ekipe je Tina Rojc.

Trenerka Tina Rojc pa vodi tudi najmlajšo kategorijo, Mlajše deklice C. Tu se deklice letnika 2005 in mlajše šele uvajajo v tekmovalni šport in rokomet, zato se ne vodijo uradni zapisniki in beležijo goli. Doslej so odigrale štiri tekme in nažalost vse štiri izgubile.

Rezultati so tako več kot spodbudni, zato zaželimo dekletom čim manj poškodb ter čim več športne sreče v novem letu 2016. Z dobrim delom na treningih, borbenostjo in hotenjem, bodo tudi rezultati temu primerni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.