Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 29°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 32°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 33°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Trideset oranžno-belih prizem v Vipavskem ......


ŠPORT

| |
22.11.2016      14:10
A A

Trideset oranžno-belih prizem v Vipavskem Križu


Preteklo sezono smo združili moči Planinsko društvo Ajdovščina, Osnovna šola Dobravlje in Osnovna šola Šturje ter izvedli prvo sprint orientacijo za državno prvenstvo po ulicah starega dela Ajdovščine. Teka se je udeležilo 200 tekmovalcev v petnajstih kategorijah. Nekateri tekmovalci si niso toliko prizadevali za dosego najboljših časov, ker je bilo zanimivo spoznavati tudi skrite kotičke šturskih gas in Ajdovščine.


Deli:

Orientacijska zveza Slovenije nam je tudi letos zaupala izvedbo državnega tekmovanja v sprint orientaciji. Izvedbo načrtujemo 18. decembra 2016 v našem 484 let starem mestu, Vipavskem Križu. Za to priložnost se že pripravlja natančna orientacijska karta v merilu 1 : 4000. Predvidevamo, da se bo tekmovanja udeležilo preko 150 zagrizenih orientacistov s cele Slovenije in zamejstva. Organizatorji pa si želimo tudi čim večjo udeležbo tistih manj zagretih, ki si bodo med tekom »vzeli čas« tudi za opazovanje arhitekturnih posebnosti srednjeveškega mesta in ne zgolj iskanje kontrolnih točk.

Prijave bodo potekale na spletni strani Orientacijske zveze Slovenije. Zamudniki se bodo lahko prijavili tudi na dan prireditve. Vabljeni v čim večjem številu. Na kratek kulturni program ob podelitvi priznanj ste vabljeni tudi tisti, ki ne tekmujete.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!