Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Predsednik Pahor s krampom in lopato na Brjah


ŠPORT

| |
21.04.2017      8:24
A A

Predsednik Pahor s krampom in lopato na Brjah


Prvi konec tedna v aprilu je v izvedbi Mednarodne zveze gorskokolesarskih organizacij (IMBA Europe) širom Slovenije na različnih lokacijah potekalo kar 35 delovnih akcij urejanja gorskokolesarskih poti. Zelo odmevna je bila akcija na Brjah, kjer se je urejanju poti pridružil predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.


Deli:

Gorsko kolesarstvo je zaradi izjemnih pogojev pomembna tržna niša ajdovskega turizma. V že sprejeti strategiji razvoja turizma Vipavske doline (skupaj z občino Vipava) so kot prioritete opredeljeni trije stebri – gastronomski (vino), dediščinski in adrenalinski. Gorsko kolesarstvo seveda sodi v slednjega, skupaj z jadralnim padalstvom, zmajarstvom, plezanjem …. Za vse te dejavnosti ima Vipavska dolina veliko primerjalno prednost, namreč zelo dolgo sezono, praktično čez celo leto, tudi pozimi, ko drugod ni pogojev.

Glede gorskega kolesarjenja Občina Ajdovščina načrtuje ureditev vsaj treh prog z Gore in Čavna v dolino, pri čemer je mišljena legalizacija prog z vsemi soglasji. Gre dejansko za adrenalinske proge, namenjene ekstremnim kolesarjem, dolge več kilometrov in z višinsko razliko od 700 do 1000 metrov. 

Na drugi strani doline, na zložnejših Vipavskih gričih, pa bodo nastale proge za začetnike in manj zahtevne kolesarje, krajše in z manjšimi nakloni. Takšna je tudi proga na Brjah, ki sta jo nosilcem gorskega kolesarjenja v občini, klubu Črn trn, pomagala urejati predsednik RS Borut Pahor in župan Občine Ajdovščina Tadej Beočanin, pod budnim očesom aktualnega svetovnega prvaka v štirikrosu Mitje Ergaverja.

Ideja za ureditev gorske kolesarske poti na Brjah se je porodila ob naraščanju števila gorskih kolesarjev v Vipavski dolini ter zavedanju, kako dobri gostje so gorski kolesarji. Novo urejena pot je umeščena tako, da kar najbolje promovira Vipavsko dolino. Ta 1,2 km dolga proga naj bi postala tudi prva legalizirana proga v Vipavski dolini.

Rl, foto Klavdij Blažko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.