Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Predsednik Pahor s krampom in lopato na Brjah


ŠPORT

| |
21.04.2017      8:24
A A

Predsednik Pahor s krampom in lopato na Brjah


Prvi konec tedna v aprilu je v izvedbi Mednarodne zveze gorskokolesarskih organizacij (IMBA Europe) širom Slovenije na različnih lokacijah potekalo kar 35 delovnih akcij urejanja gorskokolesarskih poti. Zelo odmevna je bila akcija na Brjah, kjer se je urejanju poti pridružil predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.


Deli:

Gorsko kolesarstvo je zaradi izjemnih pogojev pomembna tržna niša ajdovskega turizma. V že sprejeti strategiji razvoja turizma Vipavske doline (skupaj z občino Vipava) so kot prioritete opredeljeni trije stebri – gastronomski (vino), dediščinski in adrenalinski. Gorsko kolesarstvo seveda sodi v slednjega, skupaj z jadralnim padalstvom, zmajarstvom, plezanjem …. Za vse te dejavnosti ima Vipavska dolina veliko primerjalno prednost, namreč zelo dolgo sezono, praktično čez celo leto, tudi pozimi, ko drugod ni pogojev.

Glede gorskega kolesarjenja Občina Ajdovščina načrtuje ureditev vsaj treh prog z Gore in Čavna v dolino, pri čemer je mišljena legalizacija prog z vsemi soglasji. Gre dejansko za adrenalinske proge, namenjene ekstremnim kolesarjem, dolge več kilometrov in z višinsko razliko od 700 do 1000 metrov. 

Na drugi strani doline, na zložnejših Vipavskih gričih, pa bodo nastale proge za začetnike in manj zahtevne kolesarje, krajše in z manjšimi nakloni. Takšna je tudi proga na Brjah, ki sta jo nosilcem gorskega kolesarjenja v občini, klubu Črn trn, pomagala urejati predsednik RS Borut Pahor in župan Občine Ajdovščina Tadej Beočanin, pod budnim očesom aktualnega svetovnega prvaka v štirikrosu Mitje Ergaverja.

Ideja za ureditev gorske kolesarske poti na Brjah se je porodila ob naraščanju števila gorskih kolesarjev v Vipavski dolini ter zavedanju, kako dobri gostje so gorski kolesarji. Novo urejena pot je umeščena tako, da kar najbolje promovira Vipavsko dolino. Ta 1,2 km dolga proga naj bi postala tudi prva legalizirana proga v Vipavski dolini.

Rl, foto Klavdij Blažko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.