Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Odprto prvenstvo Ajdovščine 2017


ŠPORT

| |
16.05.2017      9:13
A A

Odprto prvenstvo Ajdovščine 2017


Tradicionalni, že 15. po vrsti teniški turnir OP Ajdovščine za rekreativne igralce tenisa, je tokrat gostil 30 tekmovalk in tekmovalcev. Udeleženci so prišli iz vseh koncev Slovenije, pridružile so se pa tudi teniške dame iz sosednje Italije.


Deli:

Dopoldanski dvoboji so potekali v skoraj idealnem vremenu, sredi dneva pa nas je dež prisilil v krajšo prekinitev tekmovanja. Ta premor je izkoristil Dare in nam postregel z odlično pašto, ki je niso mogli prehvaliti niti gostje iz domovine 'paštašute'.

Po kosilu in nalivu so se dvoboji nadaljevali in na terene so se podali glavni kandidati za osvojitev turnirja. Da so prišli na letošnji turnir res vrhunski igralci, pa se je videlo v drugem kolu, ko so izpadli tako dobri tenisači kot so Nejc Kapelj iz Ilirske Bistrice, domačini Andrej Vanceta, Peter Bešir, Denis Črnilogar, Boštjan Drofenik in Miha Ravšelj iz Nove Gorice. Med osmerico najboljših sta se uvrstila dva domačina - Jurij Vidrih in Ambrož Kodelja, Jurij je izpadel proti Desklanu Nejcu Lavrenčiču, Ambrož pa se je po izredni zmagi nad Jako Drobničem iz Cerknice v tie-breaku z 9:8 prebil do polfinala. Desklan Bor Zorzut je bil boljši kot Miha Jarc iz Ljubljane, 'naš' Zorko Zlatoper iz Tolmina pa kljub dobri igri ni uspel premagati Mihe Poharja, Ljubljančana, ki je imel s seboj manjšo, a zelo glasno navijaško skupino. V prvem polfinalu je Bor brez večjih težav premagal Lavrenčiča, drugi polfinale pa je bil bolj zanimiv in napet. Pohar je igral zelo dobro in Ambrož je kljub dobri igri moral vseeno čestitati Mihi za zmago. V finalu smo spremljali vrhunski tenis, pokalo je z obeh strani, a Zorzut je upravičil mesto prvega favorita in premagal Poharja z rezultatom 9:3. Zmaga je torej ostala na Primorskem. Tretji je bil Ambrož Kodelja, četrto mesto je pripadlo Nejcu Lavrenčiču.

V tolažilni skupini je zmagal Sašo Arčon, drugi je bil Miloš Žvanut, na tretje mesto se je uvrstil Dimitrij Ostojić, četrti pa je bil Sebastjan Pintar.

Posebej smo veseli, da smo po nekaj letih ponovno speljali tudi turnir za dame. Šest dam iz Slovenije in Italije se je med seboj pomerilo in v finale sta se uvrstili Polona Ugrin z obale in Sara Gregorič iz Nove Gorice. Zmagala je Sara, na tretje mesto pa se je uvrstila Italijanka Daniela Ghin.

Bravo punce, upam da se vidimo tudi naslednje leto!

Še en uspešno izpeljan turnir! Hvala Denisu, Dejanu, Andreju in Daretu za pomoč. Zahvala gre pa tudi sponzorjem turnirja zavarovalnici Adriatic Slovenica in okrepčevalnici Pika.

Vidimo se na 16. OP Ajdovščine 2018!

Miloš Žvanut
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.