Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 32°C
torek, 26.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
20°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Odprto prvenstvo Ajdovščine 2017


ŠPORT

| |
16.05.2017      9:13
A A

Odprto prvenstvo Ajdovščine 2017


Tradicionalni, že 15. po vrsti teniški turnir OP Ajdovščine za rekreativne igralce tenisa, je tokrat gostil 30 tekmovalk in tekmovalcev. Udeleženci so prišli iz vseh koncev Slovenije, pridružile so se pa tudi teniške dame iz sosednje Italije.


Deli:

Dopoldanski dvoboji so potekali v skoraj idealnem vremenu, sredi dneva pa nas je dež prisilil v krajšo prekinitev tekmovanja. Ta premor je izkoristil Dare in nam postregel z odlično pašto, ki je niso mogli prehvaliti niti gostje iz domovine 'paštašute'.

Po kosilu in nalivu so se dvoboji nadaljevali in na terene so se podali glavni kandidati za osvojitev turnirja. Da so prišli na letošnji turnir res vrhunski igralci, pa se je videlo v drugem kolu, ko so izpadli tako dobri tenisači kot so Nejc Kapelj iz Ilirske Bistrice, domačini Andrej Vanceta, Peter Bešir, Denis Črnilogar, Boštjan Drofenik in Miha Ravšelj iz Nove Gorice. Med osmerico najboljših sta se uvrstila dva domačina - Jurij Vidrih in Ambrož Kodelja, Jurij je izpadel proti Desklanu Nejcu Lavrenčiču, Ambrož pa se je po izredni zmagi nad Jako Drobničem iz Cerknice v tie-breaku z 9:8 prebil do polfinala. Desklan Bor Zorzut je bil boljši kot Miha Jarc iz Ljubljane, 'naš' Zorko Zlatoper iz Tolmina pa kljub dobri igri ni uspel premagati Mihe Poharja, Ljubljančana, ki je imel s seboj manjšo, a zelo glasno navijaško skupino. V prvem polfinalu je Bor brez večjih težav premagal Lavrenčiča, drugi polfinale pa je bil bolj zanimiv in napet. Pohar je igral zelo dobro in Ambrož je kljub dobri igri moral vseeno čestitati Mihi za zmago. V finalu smo spremljali vrhunski tenis, pokalo je z obeh strani, a Zorzut je upravičil mesto prvega favorita in premagal Poharja z rezultatom 9:3. Zmaga je torej ostala na Primorskem. Tretji je bil Ambrož Kodelja, četrto mesto je pripadlo Nejcu Lavrenčiču.

V tolažilni skupini je zmagal Sašo Arčon, drugi je bil Miloš Žvanut, na tretje mesto se je uvrstil Dimitrij Ostojić, četrti pa je bil Sebastjan Pintar.

Posebej smo veseli, da smo po nekaj letih ponovno speljali tudi turnir za dame. Šest dam iz Slovenije in Italije se je med seboj pomerilo in v finale sta se uvrstili Polona Ugrin z obale in Sara Gregorič iz Nove Gorice. Zmagala je Sara, na tretje mesto pa se je uvrstila Italijanka Daniela Ghin.

Bravo punce, upam da se vidimo tudi naslednje leto!

Še en uspešno izpeljan turnir! Hvala Denisu, Dejanu, Andreju in Daretu za pomoč. Zahvala gre pa tudi sponzorjem turnirja zavarovalnici Adriatic Slovenica in okrepčevalnici Pika.

Vidimo se na 16. OP Ajdovščine 2018!

Miloš Žvanut
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.