Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju 18 °C.
16°C | 32°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 33°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 33°C
ponedeljek, 20.08.2018
18°C | 33°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Modelarji začeli novo sezono


ŠPORT

| |
16.05.2017      9:36
A A

Modelarji začeli novo sezono


Modelarsko društvo MD Ventus je organiziralo prvo letošnje srečanje Aerozaprege.si. Že vrsto let se pričenjajo in zaključujejo srečanja slovenske aerozaprege na vzletišču modelarskega društva Ventus pri Vipavi, zaradi zgodnje pomladi, pa čeprav jo burja modelarjem včasih zagode in je potrebno srečanje za kakšen dan ali teden premakniti.


Deli:

Letos je aerozaprega.si zakorakala v deseto sezono, zato so srečanja ljubiteljev tega letenja že dodobra utečena. Poleg tega Modelarsko društvo Ventus skrbno ureja svoje modelarsko letališče z vso potrebno infrastrukturo, kar omogoča lažjo in kakovostnejšo organizacijo velikih modelarskih tekmovanj in prireditev.

Po dolgi, mrzli in suhi zimi so se modelarji in ljubitelji aerozaprege zbirali od jutranjih ur in tem za pogovore in izmenjavo izkušenj ni manjkalo. Po 'brifingu' in ponovitvi pravil o letenju v aerozapregi se je dogajanje lahko začelo. Na vzletišču se je zbralo osem vlečnih modelov 'šleparjev', med njimi tudi nekaj novincev. To seveda organizatorje veseli, saj je vedno lepo, če imaš za seboj podmladek. Vlečna letala so imela kar nekaj dela, da so preko celega dne vlekla jadralne modele v modro nebo brez oblačka. Vseh jadralnih letal je bilo petindvajset in videli smo tudi nekaj novitet. Pri vlečnih letalih dva nova modela Top Model 'bidule' modelarjev Igorja in Iztoka ter novi jadralni model Antares, modelarja Andreja. Kot se za začetek sezone lahko pričakuje, je bila dopoldan gneča na startu, a termike še ni bilo ravno v izobilju. Po kosilu, ki ga kot vedno odlično pripravil Rajko, z gostoljubnostjo Davida, se je pojavila tudi 'vipavska' termika, ki je omogočala polete, dolge tudi čez uro. Pozno popoldne se je dogajanje preselilo pred klubske prostore, kjer so bili tako organizatorji kot vsi udeleženci po končanem letalnem dnevu zelo zadovoljni.

Robi Rodman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.