Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 16h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja, predvsem z močnejšimi sunki vetra in nalivi.
18°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mladi ribiči Primorske na taboru v Tolminu


ŠPORT

| |
11.07.2016      10:54
A A

Mladi ribiči Primorske na taboru v Tolminu


Komaj so pospravili šolske potrebščine, že so spakirali muharski pribor, spalne vreče, nekaj oblačil ... in se 24. junija popoldan skupaj z mentorji odpeljali v Kamp Siber pri Tolminu na tridnevno druženje. Tabor mladih ribičev v organizaciji Zveze ribiških družin Primorske že tradicionalno poteka konec meseca junija. Vsaka ribiška družina lahko prijavi do pet mladih ribičev in mentorja.


Deli:

Program tabora je prvi dan vključeval prikaz izdelave umentnih muh in prikaz kastinga, posebne discipline metanja vabe na suhem. Naučeno so mladi ribiči drugi dan preizkušali na reki Bači in jezeru pri Mostu na Soči, kjer so jim domači ribiči s čolni pokazali skrite kotičke. Časa pa ni zmanjkalo niti za obisk v letu 2015 zgrajene moderne ribogojnice na Tolminki, kjer Ribiška družina Tolmin skrbi za vzrejo avtohtone soške postrvi in lipana.

Zaključek tabora v nedeljo je potekal v tekmovalnem duhu na reki Tolminki, kjer se je več kot 30 mladih ribičev  pomerilo v znanju, spretnosti in seveda vedno pomembni ribiški sreči. Čeprav je malo ponagajalo vreme, od nočnega neurja do žgočega sonca, pa je za dobro počutje vse dni poskrbela odlično pripravljena lokalna hrana; marsikdo je prvič jedel friko. Namen tabora je tudi druženje mladih in malo manj mladih ribičev, sklepanje novih in utrjevanje starih prijateljstev, predvsem pa izmenjava znanj in izkušenj. Tabor je tudi letos odlično uspel, zahvala gre predvsem tolminskim ribičem, zvezi ter mentorjem. Naslednje leto zopet nasvidenje na taboru, do takrat pa 'dober prijem'.

M.S., foto Z.S.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.