Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo oblačno, le na severovzhodu bo sprva še malo jasnine. Zjutraj bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Ob morju bo popoldne zapihal jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem, v noči na nedeljo pa zajel vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
8°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 9°C
sreda, 29.11.2017
4°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izabeli Križaj priznanje Društva Nogometna ......


ŠPORT

| |
29.05.2016      17:14
A A

Izabeli Križaj priznanje Društva Nogometna šola Ajdovščina


Konec maja je v Ajdovščini tradicionalno v znamenju Mednarodnega nogometnega turtnirja mesta Ajdovščina. Prav tako tradicionalno DNŠ Ajdovščina zadnji dan turnirja s priznenjem "ajdovsko srce" nagradi enega izmed mladih nogometašev, ki je bil v minulem letu najboljši ambasador ajdovskega mladinskega nogometa in pripadnosti klubu. Letos je to priznanje prvič pripadlo dekletu, 16-letni Izabeli Križaj iz Podnanosa.


Deli:
Ob nagradi, ki ji jo je podelil vodja ajdovskega mladinskega nogometnega pogona, Uroš Pintar, je Iza, kot jo kličejo njene soigralke, povedala nekaj misli o svojih začetnih in trenutnih nogometnih izkušnjah, pa tudi o tem, kaj ji nagrada pomeni.
"Nogomet sem začela trenirati pri desetih letih pri Nogometnem klubu Vipava in igrala za selekcijo U10 kot edina punca. Za nogomet me je navdušil mlajši brat in tako sem pri fantih igrala vse do 14. leta. Nato se je v Ajdovščini ustanovila nogometna šola za dekleta. Nepričakovano se je prvega treninga udeležilo zelo veliko punc in njihovo število se je čedalje večalo. Od takrat zastopam barve Ajdovščine v selekciji DU17 v prvi slovenski ligi. 
Trenutno zaključujem prvi letnik nogometnega oddelka Gimnazije Šiška v Ljubljani. Bivam v dijaškem domu skupaj z drugimi nogometašicami iz cele Slovenije. Šola nam omogoča kvalitetne treninge s trenerkami iz NZS ter hkrati usklajevanje šole glede na reprezentančne odsotnosti. Prav tako sem že od U15 članica slovenske reprezentance. V ekipi se zelo dobro razumemo in to se potem pokaže tudi na igrišču. Za sabo imamo že veliko skupnih treningov in osvojenih turnirjev. Trenutno pa se pripravljamo na kvalifikacije za EP, ki bodo oktobra potekale v Litvi. Priznanje, ki sem ga prejela od kluba mi pomeni veliko. Daje mi še dodatno motivacijo in hvaležna sem vsem soigralkam, saj brez njih priznanja ne bi prejela. Zahvala tudi trenerju, pomočniku trenerja in vsem, ki me na tej poti podpirajo."
V DNŠ Ajdovščina Izabeli iskreno čestitamo ter ji želimo še veliko nogometnih uspehov, trenutkov zadovoljstva ob izjemnih preigravanjih in da je nikoli ne zapusti iskrica, ki jo žene na nogometne zelenice.

Bojana P. Kompara

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 192
Izšla: 24.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.