Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
7°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
6°C | 12°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Festival 360° Vipavska dolina pred vrati


ŠPORT

| |
22.03.2016      13:05
A A

Festival 360° Vipavska dolina pred vrati


Izjemni odzivi po Gorskem ultramaratonu Vipavska dolina 2015, so navdihnili organizatorje, da povabijo v Vipavsko dolino širši krog športnih navdušencev. Gorskim tekom (13.-15. maj) smo dodali še gorsko kolesarjenje (30. april-1. maj) in tradicionalni plezalni vikend (15.-17. april). Nastal je športno-rekreativni Festival 360° Vipavska dolina z okusi in dogodki, ki bodo spomladi privabili številne športnike, rekreativce in navijače. Udeleženci se bodo radi vračali, saj naša dolina ponuja športnikom izjemne pogoje za treninge in športno-rekreativne izlete vse leto: mile zime, zgodnjo pomlad, suha poletja in dolge jeseni.


Foto: Blaž Kodelja
Foto: Blaž Kodelja
Deli:

Pri organizaciji sodeluje lokalna skupnost, Občini Ajdovščina in Vipava, društva, k sodelovanju vabimo prostovoljce za pomoč na kontrolnih točkah, okrepčevalnicah, prireditvenem prostoru, pri promocijskih aktivnostih... Pristno vipavsko vzdušje, ki ga pričaramo domačini, daje festivalu poseben čar. Lani je za varnost in dobro počutje tekačev ter njihovih navijačev skrbelo več kot 300 prostovoljcev, tudi letos potrebujemo vsaj toliko prostovoljcev. Vse informacije in prijave so na 100utvv@gmail.com ali www.360vv.si.

Festivalsko druženje se bo začelo 15. aprila s Plezalnim vikendom TURA, ki že enajsto leto gosti plezalce od blizu in daleč. Stene nad Vipavsko dolino so odličen poligon za plezanje v skali tudi pozimi, več kot 400 klasičnih alpinističnih smeri in vsaj toliko športno-plezalnih smeri, različnih težavnosti in dolžin. Plezalni vikend Tura so plezalne tekme za otroke, tekme (plezanje v stenah, balvanska tekma) in srečanja za plezalce v plezališču Tura, predavanja in zabava. Posebej smo veseli gosta, ki se bo pridružil številnim plezalcem v soboto zvečer: Peter Podgornik, letošnji nagrajenec PZS za življenjsko delo, bo predstavil svojo alpinistično pot: 40 let med stenami in vrhovi.

Festival se bo nadaljeval za prvomajske praznike (30. april-1. maj), ko pričakujemo tudi gorske kolesarje. Kolesarje bomo peljali po vinorodnih poteh Vipavske doline.

Najbolj vzdržljivi se bodo podali na 80 kilometrsko progo, ki obkroži dolino. Krajša proga, 50 kilometrska proga, pelje kolesarje po vinorodnih poteh. Najkrajša in tehnično nezahtevna proga je namenjena družinam (z otroki, ki so starejši od 14 let), kolesarili bodo 28 kilometrov.

Vrhunec festivala bo druga izvedba Gorskega ultramaratona Vipavska dolina – 100UTVV od 13. do 15. maja 2016. Številni domači in tuji tekači se bodo preizkusili na treh progah: stodeset, petdeset in petindvajset kilometrov. Tudi kolesarje bo v petek zvečer, pred štartom pozdravil in motiviral pred startom preizkušen ultramaratonec Toni Vencelj – spregovoril bo o svojih najbolj atraktivnih ultra tekaških preizkušnjah.

Najdaljša, 100-kilometrska preizkušnja obkroži Vipavsko dolino: iz Ajdovščine se vzpne na Goro, po Robu, mimo Otliškega okna na Mali Golak (1495 m), čez Čaven in Kucelj. Tekači bodo uživali bogate razglede od Jadrana pa do Alp, tekli skozi Trnovski gozd, po strmem spustu v dolino, proti najnižji točki proge (70 m). Ob vzponu na južne obronke Vipavske doline se ji pridruži 50-kilometrska preizkušnja, bogati razgledi, skozi vinograde, ravno pravi čas za okušanje vipavskih češenj. Najkrajša, 25-kilometrska trasa zaključuje krog okoli Vipavske doline s strmim vzponom na Nanos, tekom skozi gozd in spustom v dolino proti cilju. Ultra preizkušnja ponuja skupaj 5.958 metrov vzpona.

Vesna Kobal
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.