Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
8°C
-4°C
JUTRI
8°C
4°C

Ureditev parcelne meje

Do postopka ureditve meje pride, kadar je treba iz različnih vzrokov urediti mejo. Zahtevo lahko vloži lastnik parcele, ki se ureja.

Pred izvedbo same obravnave meje pridobi geodetsko podjetje vse podatke, ki so potrebni za ureditev meje. Nato podjetje izvede ogled na terenu in potrebne meritve in izmere brez prisotnosti lastnikov. V nadaljevanju sledi mejna obravnava na katero so povabljeni lastniki parcele in sosedje mejaši, na njej pa se določi meja.

Na mejni obravnavi lastniki parcel pokažejo v naravi ali opišejo, kje poteka parcelna meja. Lastniki lahko od geodeta zahtevajo, da jim pokaže, kje poteka meja po zemljiškem katastru, vendar jih mora pri tem opozoriti na natančnost katastra. Če se pokazana meja razlikuje od zemljiškega katastra, mora geodet pokazati potek meje glede na podatke iz katastra.

Marko Breščak

Povezave

www.geodela.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi