Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ko listje odpada


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, ZAVODI

| |
26.02.2014      13:41
A A

Ko listje odpada


Vsak četrtek se članice skupine Teloh, ki deluje pod okriljem MD Štirje letni časi iz Ajdovščine, sestanejo v Domu starejših občanov v skupini za samopomoč.


Deli:

Skupina je naključno izbrana zaradi prijateljevanja. Temeljna dejavnost v njej je pogovor, ki se nanaša na teme, ki člane povezujejo. Negujejo kulturo poslušanja, ki je pogoj za poglobljen pogovor. Program skupine starejših ljudi za samopomoč je eden najobsežnejših na področju zadovoljevanja nematerialnih potreb teh ljudi v Republiki Sloveniji in je edinstven v Evropi.

Bilo je na prvi zimski dan. Sestale smo se kot običajno ob štirinajstih. Armanda Stanković, ki je v skupini že tri leta, je po uvodnem pozdravu najavila, da ima danes glavno besedo ona. Sicer ne ravno govorljiva gospa je iz velike torbe potegnila knjigo. V njej so bile pesmi, ki jih je napisala sama. Po prvotnem začudenju smo jih začele prebirati, zdele so se nam tople in domače. Za pokušino eno objavljamo:


Malo, malo še in ti povem vse,

malo, še malo usojeno mi je.

Saj vabi beli žrebec me na bele kamnite čeri,

ki svetijo se kot biseri in nebo zažarelo bo.

Malo za te, malo za me, malo za srečo,

malo za slovo, z ljubeznijo ali brez nje.

 

Naša pesnica nam je potem zaupala: »Zavedam se, da je jesen življenja poseben čas. Samota in dolgočasje sta me vedno bolj srkala vase. Odločila sem se, da napišem kakšno pesem. Moj notranji svet je dobil navdih in veselje za novo izkušnjo. Po nekaj letih se je nabralo kar precej papirja, zato sem vse skupaj  povezala v knjigo, ki je v moje veliko veselje danes pred nami.« 

Zvonka Kotnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.