Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 33°C
petek, 18.07.2018
16°C | 32°C
sobota, 20.07.2018
16°C | 33°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
18°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Mladi parlamentarci severne Primorske v ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
24.06.2017      17:16
A A

Mladi parlamentarci severne Primorske v Državnem zboru


29. maja je v Veliki dvorani Državnega zbora RS v Ljubljani potekal 27. Nacionalni otroški parlament, ki je sklepno dejanje programa Otroški parlament pri Zvezi prijateljev mladine Slovenije.


Deli:

Mladi parlamentarci in parlamentarke iz cele Slovenije so se zbraliin razpravljali na letošnjo temo ''Otroci in načrtovanje prihodnosti''. Po dopoldanskem delu v delovnih skupinah na 4 podteme (Kdo sem in kakšen človek želim postati, Prihodnost, Vrednote in Okolje) je sledil plenarni del zasedanja, kjer so mladi nič kaj sramežljivo naslavljali vprašanja na visoke goste. Mlade parlamentarce so v letošnjem letu nagovorili predsednik državnega zbora dr. Milan Brglez, predsednik vlade dr. Miro Cerar, ministrica za šolstvo, dr. Maja Makovec Brenčič, varuhinja človekovih pravic, Vlasta Nussdorfer, ter nekateri drugi predstavniki ministrstev in javnih ustanov.

Nacionalnega otroškega parlamenta so se v organizaciji MDPM Ajdovščina ter ob sodelovanju drugih območnih DPM udeležili tudi mladi predstavniki goriške regije z mentorji. Na nacionalnem otroškem parlamentu so nas zastopali Leon Ferletič, OŠ Dobravlje, Leon Kokošar, OŠ Idrija, Zala Brecelj, OŠ I. Roba Šempeter pri Gorici, Mali Vidmar Vrabec, OŠ Šturje, Valentin Vuga, OŠ Solkan, Žiga Pavlica, OŠ Dornberk, Anej Vidmar, OŠ Branik, Gal Trošt, OŠ Most na Soči ter parlamentarki novinarki Daša Vončina, OŠ Idrija in Maja Terpin, OŠ Solkan.

Mladi so ob koncu dneva izglasovali tudi temo za naslednji, 28. Otroški parlament. V prihodnjem šolskem letu bo nova generacija parlamentarcev obravnavala temo ''Šolstvo in šolski sistem''.

Maša, MDPM Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.