Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 17.10.2018
14°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 26°C
petek, 19.10.2018
13°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Mladi parlamentarci severne Primorske v ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
24.06.2017      17:16
A A

Mladi parlamentarci severne Primorske v Državnem zboru


29. maja je v Veliki dvorani Državnega zbora RS v Ljubljani potekal 27. Nacionalni otroški parlament, ki je sklepno dejanje programa Otroški parlament pri Zvezi prijateljev mladine Slovenije.


Deli:

Mladi parlamentarci in parlamentarke iz cele Slovenije so se zbraliin razpravljali na letošnjo temo ''Otroci in načrtovanje prihodnosti''. Po dopoldanskem delu v delovnih skupinah na 4 podteme (Kdo sem in kakšen človek želim postati, Prihodnost, Vrednote in Okolje) je sledil plenarni del zasedanja, kjer so mladi nič kaj sramežljivo naslavljali vprašanja na visoke goste. Mlade parlamentarce so v letošnjem letu nagovorili predsednik državnega zbora dr. Milan Brglez, predsednik vlade dr. Miro Cerar, ministrica za šolstvo, dr. Maja Makovec Brenčič, varuhinja človekovih pravic, Vlasta Nussdorfer, ter nekateri drugi predstavniki ministrstev in javnih ustanov.

Nacionalnega otroškega parlamenta so se v organizaciji MDPM Ajdovščina ter ob sodelovanju drugih območnih DPM udeležili tudi mladi predstavniki goriške regije z mentorji. Na nacionalnem otroškem parlamentu so nas zastopali Leon Ferletič, OŠ Dobravlje, Leon Kokošar, OŠ Idrija, Zala Brecelj, OŠ I. Roba Šempeter pri Gorici, Mali Vidmar Vrabec, OŠ Šturje, Valentin Vuga, OŠ Solkan, Žiga Pavlica, OŠ Dornberk, Anej Vidmar, OŠ Branik, Gal Trošt, OŠ Most na Soči ter parlamentarki novinarki Daša Vončina, OŠ Idrija in Maja Terpin, OŠ Solkan.

Mladi so ob koncu dneva izglasovali tudi temo za naslednji, 28. Otroški parlament. V prihodnjem šolskem letu bo nova generacija parlamentarcev obravnavala temo ''Šolstvo in šolski sistem''.

Maša, MDPM Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!