Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno s pogostimi padavinami. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
12°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 13h
Dane popoldne bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dijaki vse bolj obveščeni o posledicah sive ......


SREDNJA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, ZAVODI, OSTALO, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
17.06.2015      13:05
A A

Dijaki vse bolj obveščeni o posledicah sive ekonomije


Med 15. in 17. junijem so že tako pestre dopoldneve v Hiši mladih v Palah dodatno razvedrili dijaki Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina. Dijaki so v Hiši mladih razmišljali o posledicah sive ekonomije in ugotavljali, do katerih storitev smo upravičeni, zaradi včasih sicer zasovraženega davčnega sistema.


Deli:

Na delavnicah Pobarvajmo sivo sta navidezno samoumeven (brezplačen) obisk zdravnika ali brezplačno kakovostno javno šolstvo v očeh dijakov kmalu dobila drugačno konotacijo: siva ekonomija in utaja davkov ne dopuščata samoumevnosti. Siva ekonomija ne omogoča samoumevnega zdravljenja ali bolniškega dopusta, ne omogoča kakovostnega javnega šolstva in ne nudi socialnega varstva ranljivim skupinam.

Bolečim ugotovitvam je sledilo razmišljanje mladih, kaj je bilo v občini Ajdovščina uresničenega s pomočjo javnih sredstev. Dijaki so se najpogosteje spomnili prav na Hišo mladih, ki jih je te dni gostila, pozabili pa niso niti na letos ponovno obujeno Ajdovščino v maju, izgradnjo osnovnih šol in hišo za brezdomce. Seveda pa niti pot v šolo in iz nje ne bi bila tako enostavna, če ne bi poskrbeli za njeno izgradnjo. Tudi to omogočajo javna sredstva – torej davki.

S projektom Pobarvajmo sivo Inštitut za mladinsko politiko mlade ozaveščanje o pomenu boja proti sivi ekonomiji. Verjamemo, da bo ozaveščanje mladih, ki odraščajo v odgovorne državljane, pripomoglo k zmanjšanju sive ekonomije in posledično k zagotavljanju več sredstev za kakovostne javne storitve.

»Projekt sofinancira Urad Vlade RS za komuniciranje v okviru kampanje 'Vklopi razum – zahtevaj račun!', katere namen je ozaveščanje javnosti o negativnih posledicah sive ekonomije.«

Inštitut za mladinsko politiko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
CESTA IV. PREKOMORSKE 61 A
Tel:+386 40 657 676
Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.