Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
22°C
7°C
JUTRI
22°C
10°C

Viljem Vuga stotič daroval kri

Na Centru za transfuzijsko dejavnost Nova Gorica, ki se nahaja v stari stavbi šempetrske bolnice, je bilo v sredo, 4. marca, še posebej slovesno, saj je kri kar stotič daroval krvodajalec Viljem Vuga iz Ajdovščine. 

G. Vuga kri redno daruje že od leta 1971. Kot sam pravi v začetku ni pričakoval, da bo kdaj dosegel tako visok jubilej. Njegova solidarnost z bolnimi pa ga je vrsto let po večkrat letno vodila na krvodajalske akcije. Tako smo v začetku marca skupaj obeležili pomemben mejnik v dolgih letih njegovih plemenitih prizadevanj. Čestitke sta mu ob tem izrekla predsednik RKS - OZ Ajdovščina Rajko Troha in dr. Alenka Medvešček iz CTD Nova Gorica. Zahvalila sta se mu za pozitiven zgled, ki ga širi, in vso pomoč, ki so je bili deležni bolni.

 

G. Vuga je postal deveti vitez krvodajalstva na Ajdovskem, kjer je sicer v letu 2019 764 krvodajalk in krvodajalcev darovalo 1246 enot krvi. Med njimi sta se 102 krvodajalske akcije udeležila prvič.

Vsem se iz srca zahvaljujemo za njihovo nesebično pomoč tudi v imenu bolnih, ki so nujno potrebovali transfuzijo krvi. 

 

RKS - OZ Ajdovščina

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi