Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Popoldne bodo padavine počasi oslabele. Oblaki se bodo trgali. Še bo nastalo nekaj ploh, predvsem na vzhodu so možne tudi nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 15 do 21, na vzhodu do 23 °C.
14°C | 25°C
četrtek, 24.05.2018
15°C | 27°C
petek, 25.05.2018
16°C | 28°C
sobota, 26.05.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Mreža varnih točk za otroke tudi v Ajdovščini...


PROSTOVOLJSTVO, SOS OBVESTILA

| |
19.12.2017      9:54
A A

Mreža varnih točk za otroke tudi v Ajdovščini


Tudi v Ajdovščini se vzpostavlja mreža Unicefovih varnih točk za otroke, ki se zaradi različnih razlogov znajdejo v trenutni stiski. Na prvo povabilo se je odzvalo ducat organizacij v mestu, varne točke bodo zaživele takoj po novem letu.


Deli:

Koordinacijo vzpostavitve mreže varnih točk ima v rokah Mladinski center Hiša mladih, ki je sredi decembra organiziral prvi sestanek predstavnikov ustanov in podjetij, ki želijo postati varna točka. Gre za posebno označen javni prostor, namenjen otrokom, ki se vanj lahko zatečejo v kakršnikoli stiski: če so se izgubili, če jim kdo grozi, če ne morejo domov ali v stik s starši, so bili priče kaznivemu dejanju, če so se znašli v čustveni krizi … Za vzpostavitev varne točke je dovolj prijazno prisotno osebje, ki je prostovoljno pripravljeno pomagati otrokom, jih zaščititi, jim svetovati ali ponuditi osnovne informacije – prvo pomoč v stiski, ter prostor – dovolj je stol, kjer otrok lahko varno počaka na pomoč, če je osebje trenutno zasedeno.

Ob trgovskih podjetjih Hofer in Lidl, ki imajo varne točke vzpostavljene na ravni korporacij, torej po vseh svojih trgovinah po Sloveniji, se v projekt v naši občini vključujejo še Občina Ajdovščina, OŠ Šturje, OŠ Col, SŠ Veno Pilon, Dijaški dom, Zavod za šport Ajdovščina, Lavričeva knjižnica, Zdravstveni dom, Gasilsko reševalni center, Kavarna Ave in Mladinski center Hiša mladih – tudi kot koordinator. Otroci jih bodo prepoznali po posebni nalepki – smejoči se hišici – nameščeni na vidnem mestu ob vhodu, ali pa poiskali preko spletne aplikacije. Mladinski center pa bo v sodelovanju z Unicefom, krovnim organizatorjem projekta, pripravil tudi promocijsko gradivo in poskrbel, da bodo o varnih točkah v Ajdovščini seznanjeni predvsem otroci. 
sh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 197
Izšla: 26.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
25.05.2018 | Družabni dogodki
ŠTUDENTSKI FESTIVAL VIN
25.05.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Sereš (SLO) + Pankeroschi (SLO)
28.05.2018 | Tečaji in delavnice
DAN ODPRTIH VRAT BRAINOBRAIN Mežica
29.05.2018 | Umetnost
Fejstival PUSTIMO ODTIS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.