Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
19°C | 31°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
20°C | 31°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Defibrilatorja še v Vrtovinu in Gaberjah


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
21.08.2017      14:24
A A

Defibrilatorja še v Vrtovinu in Gaberjah


Občina Ajdovščina je bila uspešna na razpisu Ministrstva za zdravje za »sofinanciranje investicij na primarni ravni zdravstvene dejavnosti« in bo prejela 3.600 evrov za nakup dveh defibrilatorjev. Znesek sicer ni astronomski, je pa lahko učinek neprecenljiv, če bo naprava pomagala ohraniti eno samo življenje.


Deli:

V občini Ajdovščina je trenutno 16 avtomatskih defibrilatorjev AED z zunanjo omarico; šest jih je po Ajdovščini, ostali so razpršeni po drugih krajih (Predmeja, Otlica, Col, Podkraj, Lokavec, Ustje, Šmarje, Brje, Selo, Črniče). Enota Nujne medicinske pomoči iz Zdravstvenega doma Ajdovščina je ugotovila, da bi zaradi daljših dostopnih časov v primeru zastoja srca potrebovali napravi še v Vrtovinu in Gaberjah.

Občina se je zato prijavila na razpis Ministrstva za zdravje in bila uspešna. Pogoj je bil tudi lastna udeležba, tako bo občina iz proračuna doložila še 1.280 evrov. Predvideni lokaciji za namestitev naprav sta šola v Vrtovinu in stavba KS v Gaberjah.

Po dogovoru je za vzdrževanje defibrilatorjev (zamenjava elektrod, baterij itd.) zadolžena Območna enota Rdečega križa Ajdovščina.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!