Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

jasno
Danes bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
6°C | 20°C
sreda, 24.09.2018
16°C | 21°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 19°C
petek, 27.09.2018
2°C | 25°C
sobota, 28.09.2018
8°C | 28°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Strateški razvojni dokument


OBČINSKE

| |
23.11.2016      15:42
A A

Strateški razvojni dokument


Ajdovska občina pospešeno pripravlja strategijo občine do leta 2030. Gre za temeljni razvojni dokument, ki bo nakazoval oziroma usmerjal, v katere dejavnosti je treba prvenstveno vlagati denar, znanje in čas, saj dolgoročna vizija ni samo spisek želja, kako naj bi živeli v občini čez dobrih deset let.


Foto Matjaž Jazbar
Foto Matjaž Jazbar
Deli:

Strategija razvoja občine ima več podpoglavji, pač v skladu z razvejano strukturo življenja občine – od gospodarstva denimo, pa do družbenih dejavnosti. Novembra je bilo tako izpeljanih več delavnic, na katerih so strokovnjaki s posameznih področji skupaj s predstavniki občinske uprave luščili nabore prioritet. Razprave so temeljile na predhodno izdelani tako imenovani SWOT analizi (analizi prednosti, slabosti, priložnosti in nevarnosti), zaključke delavnic pa bodo strokovne službe oblikovale v skupno strategijo, o kateri se bo čisto na koncu izrekel še občinski svet kot najvišji organ občine.

Ločeno je že prej nastala strategija turizma občin Ajdovščina in Vipava, ki sta jo občinska sveta že sprejela. V nastajanju je tudi strategija gasilstva v občini, prav tako se skozi širšo javno razpravo oblikuje celostna prometna strategija. Le-ta ima nekoliko drugačen status, saj je občina pridobila iz državnih jasli nepovratna sredstva, hkrati pa CPS predstavlja predpogoj za kandidiranje na denar iz evropskih skladov, predvidenih za prenove starih mestnih jeder. Ena od delavnic CPS je predvidena za 2. december ob 14. uri.

Foto Matjaž Jazbar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.