Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
23°C
6°C
JUTRI
20°C
5°C
Deli
10062

Novorojencem po 600 evrov občinske pomoči

Kot prva v novem letu se je v šempetrski porodnišnici rodila Lana iz Malih Žabelj. Prejela je kar nekaj praktičnih nagrad. Ker pa je Lana ajdovska občanka, bo prejela še 600 evrov enkratne denarne pomoči.

Občinski svet Občine Ajdovščina je na zadnji lanski seji med drugim sprejel sklep o višini enkratne denarne pomoči za novorojence v občini. Znesek enkratne pomoči za leto 2017 ostaja enak, torej 600 evrov. Ajdovska občinska pomoč novorojencem je med najvišjimi v Sloveniji (le dve občini imata višjo), v skladu s sprejeto strategijo za mlade in priznanjem Mladim prijazna občina.

Ker so svetniki spreje(ma)li proračun tudi za leto 2018, so višino enkratne denarne pomoči v enakem znesku potrdili tudi za prihodnje leto. 
Foto Zdenka Tolmulić

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi