Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 20°C
četrtek, 25.09.2018
6°C | 20°C
petek, 27.09.2018
3°C | 24°C
sobota, 28.09.2018
8°C | 28°C
nedelja, 29.09.2018
14°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

MORS bo v Ajdovščini gradil helioport


OBČINSKE, DOGODKI

| |
14.02.2018      11:41
A A

MORS bo v Ajdovščini gradil helioport


Državni sekretar ministrstva za obrambo mag. Miloš Bizjak in župan Občine Ajdovščina Tadej Beočanin sta v Ajdovščini podpisala pismo o nameri za gradnjo ploščadi za vzletanje helikopterjev.


Deli:

Republika Slovenija ima na območju letališča v Ajdovščina v lasti zemljišča, s katerimi upravlja Ministrstvo za obrambo, ki ima namen zgraditi ploščad za vzletaje helikopterjev. Predvidena naložba je tudi v interesu občine Ajdovščina, saj bi z njo dvignili nivo zdravstvene oskrbe v občini v primeru urgentnih stanj.

Ploščad bo dobrodošla pri intervencijah s področja zaščite in reševanja (tudi usposabljanju) ter prevozu ponesrečencev in bolnikov s helikoptersko nujno pomočjo. Ploščad bo ležala v neposredni bližini obstoječega logističnega centra za zaščito in reševanje, kjer je prostor rezerviran še za gradnjo gasilskega centra in policijske postaje. Ploščad bodo zgradili še letos, zanjo bo MORS namenil približno sto tisočakov. 
Ploščad bo vstopna točka za reševanje s helikopterjem za velik del severnoprimorske regije, predvsem za ajdovsko enoto gorske reševalne službe. Prav tako bo helioport koristil gasilcem pri gašenju gozdnih požarov s pomočjo helikopterjev. V primeru izrednih razmer je vzletišče pomembno za oskrbo z opremo, ki je nameščena v omenjen regijskem skladišču.

Tudi za občane se bo izboljšala zdravstvena oskrba - za nujen prevoz ponesrečencev in bolnikov do UKC Ljubljana.

Letališče ima sicer v najemu Aeroklub Josip Križaj Ajdovščina (za nedoločen čas), zato bo potrebno parcelo izvzeti iz najemne pogodbe.

Občina se je s podpisom pisma o nameri zavezala, da bo investitorju ploščadi nudila vso podporo in strokovno pomoč in še naprej zagotavljalo ustrezne pogoje za delovanje civilne zaščite, gasilske enote in gorske reševalne službe.

Delegacija MORS-a pod vodstvom državnega sekretarja Bizjaka si je po podpisu ogledala regijsko skladišče na letališču, obiskala Mlinotest, kasneje pa obiskala še Vipavo. Popoldne se je vrnila v Ajdovščino, na pogovore z vodstvi C-Astrala in Pipistrela.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.