Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
4°C | 12°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 9°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 8°C
torek, 20.11.2018
5°C | 6°C
sreda, 21.11.2018
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

'Moja pobuda' pri dobravskem Sv. Petru...


TURIZEM, OBČINSKE, VERSKE

| |
14.06.2018      14:21
A A

'Moja pobuda' pri dobravskem Sv. Petru


Dobravlje se ponašajo z imenitno cerkvico sv. Petra, ki s svojo romantično podobo in umeščenostjo sredi travnika na dobravskem polju privlači vedno več obiskovalcev, predvsem so v porastu poroke. Z Mojo pobudo pa bo urejena tudi okolica – dela so se že začela.


Deli:

Pobuda za ureditev okolice cerkvice sv. Petra, ki se ponaša z imenitnim opusom enega najboljših slovenskih baročnih slikarjev Antona Cebeja po rodu iz Ajdovščine, se nanaša predvsem na praktični, varnostno-prometni vidik. Čeprav je cerkev umaknjena iz vasi, pa je okoli nje polno življenja. Območje je naravnost idilično za sprehajalce in kolesarje, ob koncih tedna pa se odvijajo cerkveni obredi – maše, pa tudi poroke, saj se v zadnjih letih vedno več mladoporočencev odloča za poročni obred na tej idilični lokaciji.

V okviru dobrih 14.000 evrov vrednega projekta se ureja drenažni jarek ob dostopni poti, ki bo razširjena čez jarek. Široka bo dovolj, da bo mogoče ob njej bočno parkirati. Urejeno bo tudi dvorišče pred cerkvijo, delno razširjeno in omejeno z robniki, ki bodo potegnjeni tudi ob celotni dolžini dostopne poti. Tako bo pred cerkvijo na voljo bistveno več prostora za parkiranje. Delno bo s počivališčem – mizo in klopjo - urejena tudi okolica. Stroji so že na terenu, gradi podjetje Elita Nagode, naložba bo relativno hitro zaključena. S tem bodo postavljeni temelji za nadaljnje urejanje, predvsem v smislu zaščite in turistične promocije kulturne dediščine.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.