Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 25.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne oblačno, dež bo do sredine dneva večinoma ponehal. Popoldne se bo delno zjasnilo, lahko še nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 20, na Primorskem ob šibki burji do 24 °C.
15°C | 24°C
torek, 24.06.2018
12°C | 25°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 27°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 27°C
petek, 28.06.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 25.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Letni časi za gradom


OBČINSKE, UMETNOST

| |
25.01.2017      10:21
A A

Letni časi za gradom


Razstavni panoji, ki jih je občina Ajdovščina lani postavila na zelenici med parkiriščem za starim mlinom in peš potjo skoz grad, mimoidoče razveseljujejo z novimi fotografijami, tokrat s fotografijami letnih časov.


Deli:

Pešpot z Lavričevega trga mimo grajskega vrta proti mostu čez Hubelj je z ureditvijo parkirišča lani pridobila fotografsko galerijo na prostem. Na panojih, ki so ponoči osvetljeni, naj bi se fotografije menjale približno štiri krat letno. Prvo razstavo so pripravili člani fotografskega društva veno Pilon, ki so v objektive lovili značilne kotičke Ajdovščine, za drugo razstavo s plodovi občinske njive in kulinaričnimi izdelki iz njih sta poskrbela ljubiteljska kuharja Peter Bajnoci in Miha Bratina, nova postavitev pa je namenjena štirim letnim časom v Vipavski dolini. Na grajski strani se fotografska pripoved začenja s pomladjo in sicer s panoramskim posnetkom, ki ga na drugi strani dopolnjuje za Vipavsko dolino značilno sadje, za pomladni čas seveda značilna češnja. Poletje je v znamenju breskev, jesen seveda simbolizira grozdje, medtem ko je zimski čas v znamenju kakija.

Postavitev hkrati opozarja, da je vegetacijska doba na Vipavskem krepko daljša kot v notranjosti Slovenije in da je v skladu s sloganom o Vipavski dolini, marsikaj početi vse leto. Prav avtor novega znaka Vipavska dolina Marijan Močilnik je prispeval tudi fotografije za tokratno razstavo, ostale pa je posnel Jan Čermelj, ki je bil uvrščen med deset najboljših fotografov na socialnem omrežju Instagram.

ep
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 198
Izšla: 31.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.