Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 28°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Kisli hrib bo šoferjem slajši


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.04.2016      11:15
A A

Kisli hrib bo šoferjem slajši


Šolo v Skriljah obiskujejo poleg domačih učencev tudi učenci nižjih razredov (do četrtega) iz Dobravelj, Kamenj, Potoč, Brji, Stomaža. Ozke gase v osrednjem delu vasi so nočna mora za šoferje kombijev, mini busi pa do šole skozi vijugaste uličice sploh ne morejo. Zato je smiselna ureditev obvozne poti čez Kisli hrib, ki jo bo Občina Ajdovščina izpeljala še letos.


Suha struga Skrivška, kjer bo kasneje propust
Suha struga Skrivška, kjer bo kasneje propust
Deli:

V sklopu ureditve ceste do osnovne šole oziroma cerkve je treba najprej zgraditi propust čez potok Skrivšek. Izvajalec bo domačin Marko Vrčon s.p., ki bo z deli začel že meseca maja. Gradnja propusta je predpogoj za ureditev in asfaltacijo ceste v dolžini dobrih 400 metrov. Kjer so s ceste izvozi na parcele, kjer je nekoliko več prostora bodo uredili izogibališča, saj bo cesta še vedno ozka. Projekti so v tem trenutku še v pripravi, vendar se načrtuje, da bi bila dela končana do začetka novega šolskega leta. Asfaltno prevleko naj bi dobilo tudi parkirišče ob novem prizidku šolske stavbe. Je pa potrebno gradbeno dovoljenje, zato občina pripravlja vse potrebno zanj.

ep 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.