Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
17°C
5°C
JUTRI
19°C
4°C

Izlet v Belo krajino

Na prvo septembrsko nedeljo se je avtobus krajanov Ustja odpravil na potep po Beli krajini. Kot se za Gospodov dan spodobi, smo se spotoma najprej ustavili v Grosupljem in se udeležili svete maše pri znanem župniku Martinu Golobu. Polni dobre volje (in okusne malice) smo pot nadaljevali proti Dolenjski, prečkali Gorjance in se ustavili v Metliki, kjer smo si ogledali srednjeveško mestno jedro. Prav tako zanimiv je bil ogled kraškega izvira reke Krupe pri Semiču, ki nas je očarala s smaragdno barvo. Kulturnim in kulinaričnim doživetjem (kosilo v Črnomlju) je sledilo športno popoldne v kampu Podzemelj ob reki Kolpi. Najpogumnejši so v reki zaplavali, nekateri so se zapeljali s supom, drugi so izkoristili urejena igrišča ali pa enostavno ob reki lovili tople jesenske žarke. Na poti proti domu je v kraju Otok naše zanimanje zbudilo še letalo DC-3 iz druge svetovne voljne. Druženje v Beli krajini nas je navdušilo, tako da nam je predsednik sveta KS Ustje in hkrati organizator izleta Simon Štrancar zagotovil, da se kmalu spet kam odpeljemo. 

Besedilo VK, foto Žana Vovk

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi