Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
3°C | 8°C
torek, 18.11.2018
2°C | 10°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 8°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 12°C
petek, 22.11.2018
4°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Cesta ima vaško jedro


ŠPORT, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
01.10.2018      8:58
A A

Cesta ima vaško jedro


V soboto, 22. septembra 2018, je bilo na Cesti slovesno. Ob težko pričakovanem zaključku druge faze projekta izgradnje vaškega jedra na Cesti je bila v večernih urah priložnostna slovesnost ob zaključku projekta.


Deli:

Program prireditve je oblikoval KŠD Vrnivec, ki je v sodelovanju z učiteljicami in učenci podružnične šole Vipavski Križ tudi izvedel kulturni del prireditve. Poleg učenk in učencev iz OŠ Dobravlje - podružnice Vipavski Križ sta ubrano zapela MePZ Vrnivec in novoustanovljeni moški sekstet Vrnivec. Po pozdravnem nagovoru predsednika Sveta KS Cesta Bogomirja Tomažiča sta navzoče nagovorila tudi predsednik Balinarskega kluba Cesta Borut Dietz in župan občine Ajdovščina Tadej Beočanin.

Svet KS Cesta je v zahvalo za osebno prizadevanje pri izgradnji vaškega jedra na Cesti podelil priložnostne zahvale Eriku Štruklju, Sebastjanu Štoru in projektantkama iz Arhitekturnega ateljeja Risba, Tanji Kebe Fučka in Maji Ambrožič Fučka. Po podelitvi priznanj je sledilo uradno rezanje traku, ki so ga izvedli vsi trije omenjeni govorniki.

Jedro na Cesti je s tem odprto in poleg že obstoječega doma krajanov sedaj daje streho nad štiristeznim baliniščem, novo otroško igrišče in urejeno parkirišče. Projekt je v celoti financirala občina Ajdovščina, izveden pa je bil v dveh fazah od leta 2014 do letos. Po uradnem delu prireditve sta se s prikazom profesionalnega balinanja predstavila svetovni prvak Anže Petrič in Erik Petrič. Prireditve se je udeležilo veliko število obiskovalcev.

KS Cesta se ob tej priložnosti zahvaljuje vsem, ki so sodelovali pri izgradnji vaškega jedra na Cesti, ter vsem, ki so sodelovali pri pripravi in izvedbi otvoritvene slovesnosti. Zlasti pa izraža zahvalo vsem sponzorjem, ki so omogočili izvedbo prireditve. To so Občina Ajdovščina in podjetja Fama d.o.o., DICOM d.o.o., MAS Avto d.o.o., Klučavničarstvo Martin Batič s.p. in INCOM d.o.o..

Bogomir Tomažič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.