Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 10 °C.
10°C | 27°C
nedelja, 20.04.2018
10°C | 29°C
ponedeljek, 22.04.2018
10°C | 23°C
torek, 23.04.2018
8°C | 23°C
sreda, 24.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tudi pevec je zaklad


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
21.11.2017      14:45
A A

Tudi pevec je zaklad


Na odru dvorane krajevne skupnosti Budanje se je pred dnevi zvrstilo kar 8 pevskih sestavov, ki so nadvse prepričljivo pospremili na svetlo zbornik z naslovom 'Tudi pevec je zaklad'. Zbornik namreč opisuje (zborovsko) petje v Budanjah in Dolgi Poljani nekoč in danes.


Deli:

»Blagor hiši, kjer se petje sliši!« je znano slovensko reklo in očitno je bilo v Budanjah takšnih hiš veliko, saj zbornik opisuje kar 11 pevskih sestavov. Nekateri so sicer že prenehali z delovanjem, se jih pa je na predstavitvi zbornika na odru zvrstilo kar osem: Grlice, Šumljak, Borea, AMI, mešani in otroški cerkveni zbor, otroški zbor iz Dolge Poljane in šolski zbor Budanje. Vsem je skupno, da se po svojih najboljših močeh trudijo s čim bolj kakovostnim petjem polepšati trenutke sebi, svojim sovaščanom, pa tudi širšemu občinstvu. V njih prepevajo tako fantje in možje, dekleta in žene, pa tudi otroci. Večina se jih s petjem ukvarja ljubiteljsko, so pa med njimi tudi izšolani pevski glasovi, nekaterim pa je petje postalo poklic.

Zbornik se seveda posveča tudi zborovodjem, ki jih tolikšno število zborov potrebuje in v Budanjah te potrebe vseskozi pokrivajo iz lastnih vrst.

Tokratni zbornik zaključuje trilogijo publikacij, posvečenih bogatemu kulturnemu utripu Budanj, saj sta pred časom že izšla zbornika z ljudskimi napevi (Pesem je zaklad) in poezijo domačih ustvarjalcev (Pesnik je zaklad).

Pod zbornik se podpisuje skupina kulturnih zanesenjakov pod okriljem vokalne skupine Šumljak.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.