Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo precej jasno, lahko nastane kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. Na Primorskem bo še pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 33, na Goriškem do 35 °C.
17°C | 35°C
sreda, 22.08.2018
19°C | 35°C
četrtek, 23.08.2018
19°C | 36°C
petek, 24.08.2018
17°C | 34°C
sobota, 25.08.2018
19°C | 30°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tudi pevec je zaklad


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
21.11.2017      14:45
A A

Tudi pevec je zaklad


Na odru dvorane krajevne skupnosti Budanje se je pred dnevi zvrstilo kar 8 pevskih sestavov, ki so nadvse prepričljivo pospremili na svetlo zbornik z naslovom 'Tudi pevec je zaklad'. Zbornik namreč opisuje (zborovsko) petje v Budanjah in Dolgi Poljani nekoč in danes.


Deli:

»Blagor hiši, kjer se petje sliši!« je znano slovensko reklo in očitno je bilo v Budanjah takšnih hiš veliko, saj zbornik opisuje kar 11 pevskih sestavov. Nekateri so sicer že prenehali z delovanjem, se jih pa je na predstavitvi zbornika na odru zvrstilo kar osem: Grlice, Šumljak, Borea, AMI, mešani in otroški cerkveni zbor, otroški zbor iz Dolge Poljane in šolski zbor Budanje. Vsem je skupno, da se po svojih najboljših močeh trudijo s čim bolj kakovostnim petjem polepšati trenutke sebi, svojim sovaščanom, pa tudi širšemu občinstvu. V njih prepevajo tako fantje in možje, dekleta in žene, pa tudi otroci. Večina se jih s petjem ukvarja ljubiteljsko, so pa med njimi tudi izšolani pevski glasovi, nekaterim pa je petje postalo poklic.

Zbornik se seveda posveča tudi zborovodjem, ki jih tolikšno število zborov potrebuje in v Budanjah te potrebe vseskozi pokrivajo iz lastnih vrst.

Tokratni zbornik zaključuje trilogijo publikacij, posvečenih bogatemu kulturnemu utripu Budanj, saj sta pred časom že izšla zbornika z ljudskimi napevi (Pesem je zaklad) in poezijo domačih ustvarjalcev (Pesnik je zaklad).

Pod zbornik se podpisuje skupina kulturnih zanesenjakov pod okriljem vokalne skupine Šumljak.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.