Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 33°C
petek, 18.07.2018
16°C | 32°C
sobota, 20.07.2018
16°C | 33°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
18°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Spoznavali dediščino Ajdovščine


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
22.05.2017      11:28
A A

Spoznavali dediščino Ajdovščine


Mednarodni dan muzejev, ki poteka 18. maja, smo z mnogimi aktivnostmi obeležili tudi v Ajdovščini. Sončno majsko dopoldne je v Ajdovščino zvabilo mlade iz različnih osnovnih šol, ki so se s pomočjo tematskih delavnic in ogledov kulturnih ustanov seznanjali z bogato kulturno dediščino našega mesta.


Deli:

MC Hiša mladih je ob grajskem obzidju pripravila srednjeveške igre (osvajanje ozemlja, vlečenje vrvi, skakanje v žakljih) in spoznavanje srednjeveških obrti. Muzej Ajdovščina je zagotovil strokovno vodenje po obeh zbirkah - zbirki fosilov in zbirki o rimski Castri. Pilonova galerija Ajdovščina je pripravila likovne delavnice na temo letošnjega muzejskega dne in brezplačen ogled stalne zbirke Vena Pilona ter občasne razstave Ciciumetnij. Pred galerijo je potekala raz(pro)daja publikacij 'Menjam katalog za idejo'. Arheologi iz Skupine STIK so v parku nasproti cerkve sv. Janeza Krstnika pripravili arheološko izkustveno delavnico na temo vsakdanjega življenja v poznorimski utrdbi Castra (prehranjevanje, rokodelstvo, osebna higiena, igre ...).

V Lokarjevi galeriji so prav na mednarodni dan muzejev odprli razstavo dijakov Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina in omogočili strokovno vodenje. Tudi Lična hiša je ta dan še posebej lepo sprejela svoje obiskovalce in predstavila svoje dejavnosti.

TIC Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.