Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 21.09.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
12°C | 25°C
torek, 24.09.2018
16°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 6h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sinji vrh v Lokarjevi galeriji


UMETNOST

| |
28.02.2017      11:29
A A

Sinji vrh v Lokarjevi galeriji


Ob mesecu kulture smo dve pomembni razstavi, ki sta Sinji vrh ponesli v svet postavili v Lokarjevi galeriji v Ajdovščini. V nedeljo 19. februarja je bil sklep razstave Slovenija odprta za umetnost in odprtje razstave Umetniki za karitas.


Deli:

Glavni namen tega druženja je bil poklon Hieronimu, ki je z odprtimi rokami in blagohotno dobrodošlico petindvajset let, vedno znova, sprejemal na Sinjem vrhu umetnike. Tokrat so bila iz Slovenije odprte za umetnost na ogled postavljena dela 23 domačih in tujih avtorjev. Kolonije Umetniki za karitas pa se je za pet dni udeležilo 9 avtorjev ter strokovni sodelavci in številni darovalci ob dnevu odprtih vrat.

Vladimir Bačič, Anamarija Stibilj Šajn in Jožica Ličen smo, vsak iz svojega zornega kota, spregovorili o pomembnosti Sinjega vrha na domači in mednarodni likovni sceni. Še posebej je bil ganljiv nagovor mladega sinjevrškega gospodarja Kristjana, ki je zagotovil, da bo nadaljeval očetovo delo in skrbel, da se bo na Sinjem vrhu še naprej dogajalo lepo in dobro. Udeležba številnih slikarjev je bila priča pripadnosti Sinjevršemu likovnemu centru.

Dogodek so z ubranim petjem obogatile pevke ženskega kvarteta Anka.

Razstava likovnega simpozija Slovenija odprta za umetnost je že v galeriji Nikolaja Pirnata na Idrijskem gradu, razstava likovnih del Umetniki za karitas pa bo odprta 20. marca v Peterlinovi dvorani v Trstu.

 

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.