Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
4°C | 12°C
nedelja, 16.11.2018
5°C | 14°C
ponedeljek, 18.11.2018
4°C | 9°C
torek, 19.11.2018
4°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 6°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sinji vrh v Lokarjevi galeriji


UMETNOST

| |
28.02.2017      11:29
A A

Sinji vrh v Lokarjevi galeriji


Ob mesecu kulture smo dve pomembni razstavi, ki sta Sinji vrh ponesli v svet postavili v Lokarjevi galeriji v Ajdovščini. V nedeljo 19. februarja je bil sklep razstave Slovenija odprta za umetnost in odprtje razstave Umetniki za karitas.


Deli:

Glavni namen tega druženja je bil poklon Hieronimu, ki je z odprtimi rokami in blagohotno dobrodošlico petindvajset let, vedno znova, sprejemal na Sinjem vrhu umetnike. Tokrat so bila iz Slovenije odprte za umetnost na ogled postavljena dela 23 domačih in tujih avtorjev. Kolonije Umetniki za karitas pa se je za pet dni udeležilo 9 avtorjev ter strokovni sodelavci in številni darovalci ob dnevu odprtih vrat.

Vladimir Bačič, Anamarija Stibilj Šajn in Jožica Ličen smo, vsak iz svojega zornega kota, spregovorili o pomembnosti Sinjega vrha na domači in mednarodni likovni sceni. Še posebej je bil ganljiv nagovor mladega sinjevrškega gospodarja Kristjana, ki je zagotovil, da bo nadaljeval očetovo delo in skrbel, da se bo na Sinjem vrhu še naprej dogajalo lepo in dobro. Udeležba številnih slikarjev je bila priča pripadnosti Sinjevršemu likovnemu centru.

Dogodek so z ubranim petjem obogatile pevke ženskega kvarteta Anka.

Razstava likovnega simpozija Slovenija odprta za umetnost je že v galeriji Nikolaja Pirnata na Idrijskem gradu, razstava likovnih del Umetniki za karitas pa bo odprta 20. marca v Peterlinovi dvorani v Trstu.

 

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.