Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
18°C | 32°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 33°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sinji vrh v Lokarjevi galeriji


UMETNOST

| |
28.02.2017      11:29
A A

Sinji vrh v Lokarjevi galeriji


Ob mesecu kulture smo dve pomembni razstavi, ki sta Sinji vrh ponesli v svet postavili v Lokarjevi galeriji v Ajdovščini. V nedeljo 19. februarja je bil sklep razstave Slovenija odprta za umetnost in odprtje razstave Umetniki za karitas.


Deli:

Glavni namen tega druženja je bil poklon Hieronimu, ki je z odprtimi rokami in blagohotno dobrodošlico petindvajset let, vedno znova, sprejemal na Sinjem vrhu umetnike. Tokrat so bila iz Slovenije odprte za umetnost na ogled postavljena dela 23 domačih in tujih avtorjev. Kolonije Umetniki za karitas pa se je za pet dni udeležilo 9 avtorjev ter strokovni sodelavci in številni darovalci ob dnevu odprtih vrat.

Vladimir Bačič, Anamarija Stibilj Šajn in Jožica Ličen smo, vsak iz svojega zornega kota, spregovorili o pomembnosti Sinjega vrha na domači in mednarodni likovni sceni. Še posebej je bil ganljiv nagovor mladega sinjevrškega gospodarja Kristjana, ki je zagotovil, da bo nadaljeval očetovo delo in skrbel, da se bo na Sinjem vrhu še naprej dogajalo lepo in dobro. Udeležba številnih slikarjev je bila priča pripadnosti Sinjevršemu likovnemu centru.

Dogodek so z ubranim petjem obogatile pevke ženskega kvarteta Anka.

Razstava likovnega simpozija Slovenija odprta za umetnost je že v galeriji Nikolaja Pirnata na Idrijskem gradu, razstava likovnih del Umetniki za karitas pa bo odprta 20. marca v Peterlinovi dvorani v Trstu.

 

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!