Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
11°C
JUTRI
27°C
13°C
Oceni objavo

Primorci beremo 2023

Primorske knjižnice v skupnem projektu že sedemnajst let uspešno spodbujamo branje slovenskih ustvarjalcev. Letošnja bralna sezona se je začela 24. aprila, potekala pa bo do 3. novembra 2023. Na letošnjem seznamu je 77 proznih del in 13 pesniških zbirk slovenskih avtorjev. Bralci lahko posežete po tiskanih izvodih, kar nekaj naslovov pa je na voljo tudi v obliki e-knjige. Za uspešen zaključek je potrebno prebrati pet proznih del in eno pesniško zbirko ter oddati bralna znamenja z osnovnimi podatki o knjigi in bralcu. Če želite, lahko napišete tudi mnenje o prebranem. Kratke vsebine letošnjih knjig si lahko ogledate na spletni strani Primorci beremo.

V Lavričevi knjižnici vsako leto zelo uspešno izpeljemo projekt. Tako je lani z nami bralo več kot 140 bralcev po vseh naših enotah. Veseli nas, da se vedno znova na seznam uvrščajo tudi lokalni ustvarjalci. V letošnjem letu je tako na seznamu kriminalni roman Diamantno jutro avtorice Mihaele M. Tihelj in pesniška zbirka Nevidna naravoljuba Ane Rustja. Čeprav je mnogim projekt že zelo dobro poznan in se vsako leto z veseljem lotijo branja, prav lepo vabimo tudi tiste, ki ste do letos morda oklevali. Primorci, vabljeni k branju.

Jasmina Česnik Ušaj

Oglejte si tudi