Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne in južne Slovenije ni izključena kakšna manjša ploha ali nevihta. Najvišje temperature bodo od 26 do 32 °C.
16°C | 32°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 33°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 34°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 34°C
torek, 21.08.2018
18°C | 35°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Predstavitev knjige 'V objemu poti'


KULTURA, DOGODKI

| |
20.03.2018      13:47
A A

Predstavitev knjige 'V objemu poti'Deli:
V grajski kleti, v Vipavskem Križu, smo prisluhnili predstavitvi knjige 'V objemu poti', pod katero se podpisuje Rado Sluga. Avtor nam v svojem literarnem prvencu odstira intimno osebno zgodbo, zaznamovano z mnogimi potmi. Z njim potujemo po Bližnjem vzhodu, Indiji, Južni Ameriki in se vračamo v rodno Primorsko, v Koper in Trst. Na poteh Rado Sluga premišljuje o sebi. Med potovanji nam razkriva drobne izseke iz otroštva, ki se na koncu sestavijo v presunljivo žalostno zgodbo otroka, ki je moral odrasti v raztreščeni družini oz. brez nje. Rado Sluga je že šestkrat po različnih poteh prehodil tudi Pot - Camino de Santiago. Na caminu, na poteh, išče spravo z očetom, materjo, sestro, s seboj. Poti mu predstavljajo iskanja in bežanja. Vedno pa puščajo v njem neko sled.
Odlomek iz knjige

Damask. 'Pot v Damask' je pot Savlovega spreobrnjenja. Vsi smo romarji na zunanjih in notranjih poteh, na katerih se soočamo z drugimi in s sabo. Naše poti so k nečemu ali k nekomu ali iz česa ali od koga. So iskanja ali bežanja. Taka je tudi moja pot - enkrat iskanje, drugič beg. Pa vendar, kaj sploh je smisel teh naših poti, kaj iščemo, od česa bežimo na poteh, polnih radosti in trpljenja. Ima trpljenje sploh smisel? In ali ni vsaka naša pot - pot v Damask, tiho, morda tudi podzavestno pričakovanje, da bomo nekaj spoznali, kar nas bo zares spremenilo? In cilj. Dolgo časa in dolge poti potrebuješ, da spoznaš preprosto resnico. Pot nas pripelje na cilj. Vendar smisel poti ni samo cilj, so osebe, dogodki in izkušnje, ki jih doživiš na poti do cilja.
(str. 13-14)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LAVRIČEVA KNJIŽNICA AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LAVRIČEVA KNJIŽNICA AJDOVŠČINA
LAVRIČEVA KNJIŽNICA AJDOVŠČINA
CESTA IV. PREKOMORSKE 1
Tel:05 3644 250
Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.