Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 10°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Poletavci odleteli


KULTURA, OBČINSKE

| |
26.09.2016      13:30
A A

Poletavci odleteli


'Poletavci' so bili poletni bralci, ki so med počitnicami 30 dni brali vsaj pol ure na dan. Gre za bralni projekt, ki se mu je pridružila tudi Lavričeva knjižnica kot ena od desetih splošnih knjižnic v Sloveniji in zaenkrat še edina na Primorskem. Odzvalo se je okoli 250 otrok.


Deli:

Namen projekta, ki ga vodi Mestna knjižnica Ljubljana, je bil vzpodbuditi mlade med 5. in 12. letom, da med počitnicami vsaj mesec dni berejo po pol ure na dan, kar s podpisom na posebni zloženki potrdijo njihovi starši ali skrbniki. Na zaključni prireditvi konec septembra se je na vrtu ajdovske knjižnice zbralo dobri dve stotniji 'poletavcev', pa še za kakšno stotnijo staršev in drugih obiskovalcev. Bralo je nekaj več deklet, kot fantov, projektu so se pridružili tudi otroci iz CIRIUS Vipava, pa celo taki, ki so bili na Vipavskem na počitnicah, kot denimo Tine iz Maribora. Nekateri so prebrali kar 30 knjig, brali so vse mogoče žanre, pa enciklopedije, časopisje, revije, celo čtivo v tujih jezikih. 

Bralce Poletavce ja na zaključku projekta pohvalil podžupan Alojzij Klemenčič, projekt se mu zdi pomemben tudi zaradi utrjevanja slovenskega jezika in poznavanja slovenskih pisateljev. Program je v znane songe zavila Damjana Golavšek. Zanimiva je bila predstavitev podjetja Pipistrel, ki je podprl dogodek. Taja in Marko sta na simpatičen način predstavila letala in visoko tehnološko podjetje ter navdušila radovedneže.  

Prav vsi 'poletavci' so poleg lepe navade dobili majico z napisom in sodelovali v žrebanju za glavno nagrado – pohodniški nahrbtnik. Nagrade pa so prispevali še Mlinotest, Pez in Čupa Čups, podjetje Svetlobni sij in Lavričeva knjižnica. 

sh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.