Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
7°C | 13°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

'Pod modrim nebom'


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
02.09.2013      16:39
A A

'Pod modrim nebom'


Budanje, 23. avgusta - Bližje smo desetim kot petim letom, odkar smo v Ajdovščini izgubili star, dotrajan, potreben obnove, pa vendar kulturni dom – DAPS.


Šumljak iz Budanj pod vodstvom Katarine Kodele Zadnikar
Šumljak iz Budanj pod vodstvom Katarine Kodele Zadnikar
Deli:

Kdo se ga ne spomni? Imel je glavno, dovolj veliko, akustično dvorano, oder s prostorsko primernimi garderobami, dve manjši dvorani, zaodrje, garderobo za obiskovalce, skratka vse, kar imajo veliki. Spremenil se je v prah, prah pa v asfalt parkirišča.

»Vsakokrat, ko se peljem proti avtocesti, me vedno znova prešine misel - še danes bi prav tam, kjer je bil, v tistem kotu parkirišča lahko stal kulturni dom - prenovljen bi bil primeren za današnji čas in današnjo rabo,« je zapisal Marjan Krpan tajnik Zveze kulturnih društev Ajdovščina.  »To je verjetno razmišljanje marsikaterega od nas laikov, navadnih občanov – zaradi krize se od novega kulturnega hrama lahko še za kar nekaj let poslovimo. Zato se bomo, ljubitelji amaterske kulture v občini, še naprej srečevali tudi na takšnih prireditvah kot je današnja, kjer se pred ponovnim začetkom vaj, brez vsakršne tekmovalnosti lahko pogovorimo, izmenjamo izkušnje ali pa zgolj poveselimo ob kozarčku.«  

Poletno srečanje ljubiteljskih skupin, ki se ga je oprijel vzdevek 'Pod modrim nebom',  je svojo zgodbo začelo v ajdovskem gradu, se selilo v atrija knjižnice in doma krajanov, zadnji dve leti pa gostovalo v Batujah, je tokrat obiskalo Budanje. Pod modrim nebom je bil le začetek, saj se je petje prevesilo v noč.

Na odru športnega parka Ravne so po dve skladbi odigrali in odpeli Tamburaški orkester Danica, moški zbori Srečko Kosovel, Janez Svetokriški, Vinograd iz Vrtovina, Napev iz Batuj, ženski zbor Večernice, okteta Castrum in Sotočje ter domači zasedbi Grlic in Šumljaka, ki so ob KS Budanje tudi prevzeli organizacijo. Vmes je za smeh poskrbel 'bolnik' Evgen Likar (ob asistenci 'zdravnika' Milana Ušaja). Program je povezovala Irena Troha.    

V ZKD Ajdovščina se bodo še naprej trudili, da bi povezovali kar najbolj pisano paleto amaterskih kulturnih ustvarjalcev vseh vsebin, ne zgolj pevskih in glasbenih, saj je prav ljubiteljsko kulturno ustvarjanje gonilna sila duhovnosti, srčnosti in prijaznih odnosov med ljudmi.

mk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.