Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
30°C
17°C
JUTRI
32°C
15°C
Deli
8566

Mednarodni Pomladni festival petja

Moški pevski zbor Srečko Kosovel ob pomoči Občine Ajdovščina organizira 5. Mednarodni pomladni festival petja. Festival, ki bo potekal 11. in 12. maja, bo letos ponovno predstavil čare moškega zborovskega petja.

Odprtje festivala bo v soboto, 11. maja, ob 18. uri v Vipavskem Križu s posvetom o pomenu moške vokalne glasbe. Okroglo mizo bo vodila Ana Erčulj, sodelovali pa bodo dirigenti gostujočih skupin, in sicer: David Bandelj (Fantovski zbor Emil Komel, Gorica), Helena Buhvald (MoPZ Vres, Prevalje), Stojan Kuret (VAL, Ljubljana), Andrej Makor (MoPZ Srečko Kosovel, Ajdovščina), Matjaž Šček (Oktet Vrtnica, Nova Gorica) in Veronika Škedelj (MoPZ Pobje, Črni Vrh).

Po posvetu bo sledil prvi od koncertov, kjer se nam bo predstavilo omenjenih šest sestavov, pridružil pa se jim bo še italijanski moški zbor El Vajo pod vodstvom Francesca Grigola. Koncert bo ob 19.30 v Vipavskem Križu.

V nedeljo pa se bo festival zaključil s koncertom v cerkvi Marije Tolažnice žalostnih v Logu pri Vipavi (ob 18. uri), kjer se bodo vsi sestavi predstavili s sakralnim programom.

V prvih dneh maja se nam tako v Vipavski dolini obeta pravo glasbeno doživetje, čigar glavni protagonisti bodo moški glasovi. Vabljeni!

Foto Stane Božič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi