Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 35°C
sreda, 22.08.2018
19°C | 34°C
četrtek, 23.08.2018
19°C | 35°C
petek, 24.08.2018
17°C | 32°C
sobota, 25.08.2018
18°C | 27°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lavričeva knjižnica obvešča


KULTURA, OBVESTILA

| |
27.02.2017      14:27
A A

Lavričeva knjižnica obvešča


Zaradi uvedbe sodobnega načina izposoje in inventure bo osrednja knjižnica konec marca zaprta.


Deli:

Osrednja knjižnica v Ajdovščini bo od vključno srede, 22. marca do vključno sobote, 1. aprila, zaprta. Vrata bo znova odprla v ponedeljek, 3. aprila. Enote Vipava, Podnanos in Dobravlje bodo v tem času odprte po rednem urniku – tu si boste lahko izposodili gradivo in ga tudi vrnili; seveda le tam izposojeno, nikakor ne tistega iz osrednje knjižnice,

Kot zagotovo veste, je Lavričeva knjižnica konec leta 2016 s pomočjo Občine Ajdovščina nabavila notranji knjigomat za izposojo in zunanji knjigomat za 24-urno vračanje gradiva v osrednji knjižnici v Ajdovščini. Nabavljene so bile tudi nalepke z radijskim čipom – RFID in izpeljani manjše preureditve v prostoru.

Zunanji knjigomat za 24-urno vračanje bo omogočil vračilo gradiva tudi tedaj, ko bo knjižnica zaprta. Gradivo boste na knjigomat vrnili seveda tudi tedaj, ko bo knjižnica odprta - s tem boste imeli proste roke za lažje iskanje drugih knjig.

Oba knjigomata sta inštalirana, nova tehnologija RFID je preizkušena in testirana.

Da bi pridobitev začeli uporabljati, je potrebno vse gradivo opremiti z nalepkami s čipi RFID, sicer ga knjigomatne bo prepoznal. Takšnega knjižnega in neknjižnega gradiva (cd, dvd in drugo) je okoli 90.000 enot – na vsako bo treba nalepiti nalepko z radijskim čipom in jo konvertirati, da jo knjigomat prepozna kot gradivo osrednje knjižnice.

Sočasno z opremljanjem gradiva bomo izpeljali tudi popolno inventuro fonda, ki ga hrani knjižnica.

Knjige si bo mogoče na notranjem knjigomatu izposoditi takoj po prehodu na RFID, torej 3. aprila. Zunanji knjigomat za vračanje pa bo začel obratovati v sredo 3. maja.

Namreč – med uporabniki na mesec kroži okoli 13.000 enot gradiva. Izposojenega gradiva, ki ni opremljeno s čipom, knjigomat ne bi prepoznal kot lastnine naše knjižnice, zato ga ne bo hotel sprejeti ali ga izposoditi. Zato bo treba pred konverzijo izposojene knjigevrniti še »po starem«, pri pultu. Zaposleni jih bodo takoj opremili z nalepko in postavili na polico.

Da bi bilo gradivo – tudi tisto v obtoku – čimprej opremljeno, bomo začasno omejili tudi možnost podaljševanja izposojenega gradiva največ še za 1 izposojni rok. Člane prosimo, da to upoštevate, saj bo le tako gradivo hitreje na voljo tudi drugim!

Da bi zaposleni v roku opravili to veliko delo, smo z opremljanjem gradiva že začeli. V času ko knjižnica ne bo obratovala, bomo k delu pristopili vsi zaposleni. V ta namen smo si izposodili dodatne delovne postaje, prenosne računalnike in čitalce.

Od jeseni smo izpeljali tudi že obsežen odpis neaktualnega knjižnega gradiva – s tem smo zagotovili aktualizacij gradiva, dodaten prostor na policah, manj gradiva za konverzijo in manjše stroške (nesmiselno bi bilo opremiti gradivo, ki bi čez nekaj mesecev dali v odpis).

Artur Lipovž, Lavričeva knjižnica Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.