Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
11°C | 18°C
torek, 22.10.2018
6°C | 20°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Konec šolskega leta. Konec pevske sezone.


KULTURA

| |
20.07.2018      10:23
A A

Konec šolskega leta. Konec pevske sezone.


Priznam, da smo že komaj čakale. Nismo si pa predstavljale, da bomo sezono tako lepo zaključile.


Deli:

ŽePz Večernica iz Ajdovščine, MoPz Šempeter iz Šempetra ter ŽePz Strmica iz Rožne doline smo pevke in pevci istega pevovodje, gospoda Mirana Rustja. In prav na njegovo pobudo smo se skupaj odpravili h Koroškim Slovencem v Avstrijo na naš zadnji letni nastop.

Saj smo že prej imeli kakšen avtobusni postanek, vendar nas je postanek pri Aleksu Rutarju prav domače pobožal. Znani izdelovalec harmonik, pred kratkim preseljen v Avstrijo, drugače pa naš domačin iz Sela v Vipavski dolini, nas je z veseljem in odprtih rok sprejel v svoj dom. Druženje je bilo res prijetno in preden smo odhiteli naprej smo se mu zahvalili s slovensko pesmijo.

Proti večeru smo prispeli v Žamanje, v hotel ob jezeru, kjer smo prisostvovali praznovanju in kresovanju v čast Sv. Ivanu. Najprej so nam dobrodošlico zaželeli pevci domačega   MoPz Vinko Poljanec, potem pa  smo zapeli še vsi gostujoči zbori. Najprej se je predstavil vsak zbor s svojim programom, potem pa še  vsi trije zbori skupaj. Ob okusni pogostitvi, prekrasnem druženju, kresovanju, plesu in ob glasbi ansambla Podjunski trio Lipušček, smo se družili pozno v noč.

Naslednji dan, nas je gospod Jože Hudel popeljal na ogled po Gosposvedskem polju, do vojvodskega prestola, do romarske cerkve Gospa Sveta. Ogledali smo si tudi Celovec in še druge znamenitosti .V tem trenutku gospodu Jožetu izrekamo iskreno zahvalo, za vse kar nam je pokazal in povedal. In ker se vsaka lepa stvar hitro konča ,smo se tudi mi odpeljali proti Sloveniji, in se s pesmijo spraševali ….Slovenija, od kod lepote tvoje????

Vsi pevci smo bili nad skupnim petjem in druženjem navdušeni in sklenili smo, da bomo tak pevski vikend še ponovili.

Tako kot smo težko čakali na zaključek sezone, sedaj že razmišljamo o prihajajočih nastopih, skupnih pevskih potepanjih. Če smo pa koga prepričali, kako lepo nam je skupaj, potem v svoje vrste vabimo nove pevke in pevce. Vsak zbor posebej jih bo resnično vesel.

                                  

                                                                                 Petrovčič Marija
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2018
Danes ni dogodkov.
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018
24.10.2018 | Umetnost
HOMMAGE TISNIKARJU
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018
24.10.2018 | Umetnost
HOMMAGE TISNIKARJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.