Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
25°C
18°C
JUTRI
26°C
15°C

Kamen - večnost Zemlje

Kiparji kiparsko kamnoseške delavnice Danijela Rovana iz Vrhpolja prihajajo iz okoliških krajev, tudi iz Vrtovina in Kamenj. So zanimiva kiparska skupina, ki širi glas o svojem delu tudi na Školju sv. Pavla. Prav v počastitev zavetnika so na tem osamelcu pod Kucljem ustvarjali podobe, ki so ostale med nami v spomin na postavitev prve v listinah dokumentirane cerkve na Školju (leta 1521) in 75. letnico svetišča v spomin vsem žrtvam vojne.

Hvala vam za vaše delo, za vzpodbudno misel o forma vivi, ki se je utrnila Simonu Čermelju - članu delavnic in jo je Danijel Rovan z ekipo rade volje sprejel.

Vabljeni na Školj sv. Pavla, na skalno vzpetino nad Vrtovinom, ki je naravna utrdba, kjer so iskali varno zatočišče prebivalci tega dela doline že od prazgodovine dalje.

Nevenka G.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi