Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 10, ob morju okoli 12°C.
11°C | 27°C
nedelja, 22.04.2018
11°C | 27°C
ponedeljek, 23.04.2018
8°C | 23°C
torek, 24.04.2018
9°C | 22°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 19.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Vladin obisk tudi v Mlinotestu


GOSPODARSTVO

| |
08.03.2017      8:24
A A

Vladin obisk tudi v Mlinotestu


Ob obisku vlade v regiji je Mlinotest obiskala mag. Tanja Strniša, državna sekretarka na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. V pogovoru je sodeloval tudi župan občine Ajdovščina Tadej Beočanin.


Deli:

Člana uprave Mlinotesta Danilo Kobal in Matic Majcenovič sta gostom predstavila spodbudne rezultate poslovanja skupine Mlinotest v preteklem letu. Dobri rezultati iz poslovanja in vizija prihodnjega razvoja podjetja sta tudi osnova za načrtovane naložbe v razvoj produktov, opreme in tehnologije. V Mlinotestu upajo, da bodo del potrebnih finančnih sredstev prejeli tudi iz EU skladov. Že v letošnjem letu Mlinotest načrtuje visok vložek v novo tovarno sveže testenine v Ajdovščini.

Ajdovsko podjetje si tudi prizadeva za odkup surovin od slovenskih pridelovalcev. To je hkrati strateška usmeritev razvoja slovenskega kmetijstva in živilstva do 2020 - povečanje pridelave poljščin v Sloveniji, povečanje odkupa žit za mletje ter vzpostavitev korektnih odnosov med deležniki v verigi od pridelovalcev do prodajalcev. Državno sekretarko so tako seznanili z ugodnostmi, ki jih Mlinotest nudi kmetom iz Vipavske dolin, da bi sadili več koruze poltrdinke.

rl  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.