Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, popoldne se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
5°C | 18°C
torek, 21.10.2018
12°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Predstavitev nadzornega sistema Holistic


GOSPODARSTVO, POSLOVNE, OBČINSKE, OBVESTILA

| |
21.09.2015      14:40
A A

Predstavitev nadzornega sistema Holistic


Vabljeni na predstavitev nadzornega sistema za zgodnje odkrivanje požarov v naravi in samodejno alarmiranje, ki ga je Občina Ajdovščina vzpostavila v sklopu projekta Holistic. Predstavitev bo potekala v četrtek, 24. septembra 2015 ob 10.00 v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini. Predstavljene bodo statične in mobilne enote sistema ter informacijsko-komunikacijska tehnologija, ki jih podpira.


Deli:
Občina Ajdovščina je partnerica v strateškem projektu Holistic, ki je sofinanciran iz Jadranskega čezmejnega programa IPA 2007-2013. V projektu je 20 partnerjev iz 8 držav jadranske regije združilo moči in celostno pristopilo k reševanju problematike požarov v naravi. Glavni namen projekta Holistic je zmanjšati število in omiliti posledice požarov v naravi, zaščititi prebivalce, njihovo premoženje in okolje ter izboljšati ozaveščenost o požarni varnosti na območju jadranske regije.

V okviru projekta Holistic je Občina Ajdovščina med drugim vzpostavila inovativen nadzorni sistem za zgodnje odkrivanje požarov v naravi in samodejno alarmiranje, ki temelji na najsodobnejši informacijsko-komunikacijski tehnologiji. Nadzorni sistem poleg treh statičnih nadzornih točk obsega tudi dve mobilni enoti, in sicer terensko vozilo in brezpilotno letalo. Nadzorni sistem je edinstven na naših tleh, predvsem zaradi avtomatizacije in kombinacije video tehnologije z infrardečo. Občina si obeta tudi, da bo sistem postal primer dobre prakse in vzorčen primer ne samo v Sloveniji, ampak tudi v mednarodnem okolju.

Sistem bodo v sodelovanju s koordinatorji projekta na Občini Ajdovščina in ajdovsko civilno zaščito predstavili dobavitelji opreme in razvijalci programske opreme: podjetji Dat-Con d.o.o. iz Polzele in C-Astral d.o.o. iz Ajdovščine ter Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Oprema bo po predstavitvi tudi razstavljena pred dvorano na Trgu 1. slovenske vlade. Svojo udeležbo na dogodku so že potrdili predstavniki Ministrstva za obrambo in Slovenske vojske, delujoči na področju civilne zaščite na nacionalni, regionalni in lokalni ravni ter predstavniki ostalih partnerjev projekta Holistic.

Vrednost predstavljenega sistema in programske opreme znaša približno 300.000 evrov, vrednost celotnega projekta Holistic pa dobrih 9 milijonov evrov. Občina Ajdovščina razpolaga z okoli 623.000 evri, iz proračuna bo prispevala le 5% vrednosti, 85% je nepovratnih evropskih sredstev, 10% pa zagotavlja Služba vlade RS za razvoj in kohezijsko politiko.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!