Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
24°C
11°C
JUTRI
25°C
12°C
Deli

Obisk veleposlanika Irana v Ajdovščini

Ajdovsko občino je obiskal veleposlanik Islamske republike Iran, njegova ekscelenca Morteza Darzi Ramandi. Sprejel ga je župan Tadej Beočanin, predstavil občino in njene poslovne priložnosti.

Veleposlanik, ki ga je spremljal drugi sekretar veleposlaništva Javad Nazari Monfared, je naštel panoge in možnosti sodelovanja iranskih in slovenskih podjetij. Veleposlaništvo je pripravljeno pomagati pri vzpostavljanju stikov in organizaciji obiskov naših podjetij v Iranu. Velja seveda tudi obratno.

Nato so se gostoma na kratko predstavile ajdovske družbe, ki bi želele vstopiti na iranski trg oziroma iščejo v tej državi poslovnega partnerja: VRC, Etrade, Tosla, Fam impex, Enoop in Mlinotest, ki sta si ga iranska gosta nato tudi ogledala.

Srečanje je organizirala Razvojna agencija ROD iz Ajdovščine, ki je med ajdovskimi podjetniki in obrtniki izvedla anketo, na katere trge bi želeli razširiti svoje poslovanje, omenjena podjetja pa priložnost vidijo tudi v Iranu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi